Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Rozlučte se s podzimem: Je tu silné náledí a bude sněžit!

Zdroj: archiv
Do České republiky dorazila ze západu frontální vlna přinášející studený vzduch. Český hydrometeorologický ústav vydal varování, jakých oblastí se prudká změna počasí týká.

Silné sněžení, náledí a sněhová pokrývka platí pro Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Plzeňský kraj, Prahu a Středočeský kraj s tím, že studená fronta přijde postupně ze západu a postupně ovlivní počasí v celé zemi.

„K večeru začne déšť na západě a severozápadě Čech přecházet i ve středních a nižších polohách ve sněžení. Zejména na západě Čech se bude vytvářet sněhová pokrývka a přechodně může sněžit i silně (kolem 3 cm/1 hod.),“ říkají odborníci s tím, aby situaci nepodceňovali hlavně řidiči a připravili se na jízdu ve sněhu.

Varování je v platnosti od 12. 11. 2017 16:00 do 13. 11. 2017 22:00.

Od pondělí se má ochladit a přes den bude maximálně 6 stupňů, a to hlavně na Moravě, v Čechách bude kolem 4 stupňů. Lehké oteplení očekávají meteorologové ve čtvrtek, a to místy až až 8 °C.

Pokud máte zimní oblečení pořád schované v koutě skříně, tak nastal nejvyšší čas si udělat reorganizaci šatníku a vytáhnout teplé hadříky!

Související články

Další články