Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Rozlučte se s letním počasím: Do Česka dorazí déšť a mohutné bouřky

Počasí se má zkazit.
Zdroj: archiv
V předchozích týdnech jsme si užívali sluníčka a typického letního počasí. Včera a dnes tomu nebude jinak, ale od zítřka se má počasí rapidně zhoršit. Očekávat můžeme srážky a hlavně bouřky. Ve čtvrtek postoupí od západu na naše území zvlněná studená fronta, která bude v pátek zvolna postupovat dále k východu a postupně se rozpadávat, varuje Český hydrometeorologický ústav.

Ještě dneska si pořádně užijte slunečného a teplého počasí. Teploty se v úterý budou pohybovat mezi příjemnými 21 až 25 °C. Už ale následující den ve středu se počasí změní. Očekávejte převážně oblačno, zpočátku místy, postupně na většině území přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Ani čtvrtek nebude nijak příznivý. Stále mají na území Česka převládat přeháňky a bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude později v Čechách měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

V pátek bude stále oblačno až zataženo a místy s přeháňkami. Obzvlášť na Moravě a ve Slezsku očekávejme bouřky. Příští víkend by se snad počasí mělo mírně umoudřit. Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C.

Ale v neděli se počasí zase zkazí a budou převládat přeháňky a bouřky. Navíc takový stav by měl přetrvat až do příštího úterý.

Související články

Další články