Už to tak vypadá, že se budeme muset s létem na území České republiky definitivně rozloučit. Ještě dnes očekávejte příjemné počasí, jasno až skoro jasno s nejvyššími teplotami okolo 26/30 °C. Čtvrtek by měl být ještě slunečný až polojasný, ale počasí by se mělo záhy změnit.

Situaci nad celým Českem ovlivní studená fronta, která přinese hlavně na západ republiky bouřky, kroupy a lijáky.

„Na zvlněné studené frontě se v Čechách vyskytnou bouřky, které budou ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). Bouřky budou v pozdních nočních hodinách postupně přecházet v trvalý déšť, který bude pokračovat i v průběhu pátku 1. 9.,“ informuje ČHMÚ.

O víkendu k nám začne definitivně proudit chladný vzduch od severozápadu. Babí léto je tak zatím v nedohlednu. V pátek už očekávejme oblačno až zataženo a mohou se vyskytnout i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude situace ještě přijatelná. Zpočátku by mělo být polojasno a srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na západě Čech kolem 26 °C.

V pátek se ale situace nad Českem rapidně zhorší. Na většině území očekávejte přeháňky a ojediněle bouřky. Takže letní oblečení vyměňte za deštníky a gumáky. O víkendu klesnou denní teploty k 15 až 19 °C. A v noci se ochladí na 15 až 11 °C.

V pondělí budou teploty dosahovat maximálně 20 °C a očekávejte přeháňky a déšť.