Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rozloučení s Nikolkou (†17), která vyskočila z 11. patra: Pohřbí ji s nenarozenou Isabelkou

Rozloučení s Nikolkou (†17), která vyskočila z 11. patra: Pohřbí ji s nenarozenou Isabelkou
Zdroj:
+ Dalších 13 fotografií
Bohumínské peklo
Jednou z 11 obětí bohumínského žháře Zdeňka K. (54) je i sedmnáctiletá Nikola, která byla v 8. měsíci těhotenství. Rodina a blízcí přátelé se s Nikolou, která v zoufalství vyskočila z 11. patra, rozloučí v pondělí 24. srpna v obřadní síni Krematoria Slezská Ostrava. Nikola bude pohřbena společně se svojí nenarozenou dcerou Isabelou.

Tragédie v Bohumíně do dnešního dne otřásá českou veřejností. Nikdo nemůže pochopit, jak Zdeněk K. mohl vyvraždit prakticky celou svoji rodinu a jejich přátele. Před dvěma týdny, 8. srpna, došlo v jednom z bohumínských paneláků k požáru, který čtyřiapadesátiletý muž založil.

V bytě se konala rodinná oslava, na niž Zdeněk K. nebyl pozvaný. Přesto přišel, polil hořlavinou vchodové dveře bytu, kde se nacházelo 15 lidí, a z domu opět odešel, jako by se nic nedělo. V ohnivém pekle z 15 lidí zahynulo 11. Žhář jim nedal žádnou šanci na přežití.

V 8. měsíci těhotenství skočila z 11. patra

Jednou z obětí byla i sedmnáctiletá Nikola, která byla navíc v 8. měsíci těhotenství. Její přítel Jakub, se kterým čekala rodinu, je jedním ze čtyř přeživších. Zachránil si život přeskočením na sousedův balkon.

Jakub partnerku bohužel nezvládl zachránit, protože se nacházel ve zcela jiné části bytu, ze které nebylo kvůli rychle se šířícímu ohni úniku. "Stál jsem před vstupními dveřmi a to byly mikrosekundy, co začal téct benzin a vše začalo hořet," popsal Jakub hororové chvíle pro Českou televizi.

Nikolu pohřbí s nenarozenou Isabelou

Zdrcená rodina a přátelé se s Nikolou rozloučí v pondělí 24. srpna obřadní síni Krematoria Slezská Ostrava. Na parte je uvedena i její nenarozená dcera Isabela spolu se snímkem z ultrazvuku. "Tohle je obrovská lidská tragédie. Mohla ještě žít i její dcera," píší lidé na sociálních sítích.

Další z obětí řádění masového vraha byl i Petr P. (†30), který měl pohřeb již v pátek. Rodina a nejbližší přátelé se s ním rozloučili v dětmarovické obřadní síni.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy