Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rozloučení s Gottem: Nejvěrnější už jsou před Žofínem, přečkají tam deštivou noc

Zdroj: eXtra.cz, Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Pohřeb Mistra
Nejvěrnější fanoušci Karla Gotta (†80) přišli před pražský Žofín už ve čtvrtek večer. Nevadí jim, že předpověď hlásí deštivou noc. Mistrovi se chtějí naposledy poklonit a udělají pro to cokoliv. Na místě je přibližně třicítka příznivců a stále přicházejí další.

Ačkoliv Žofín otevře brány fanouškům Karla Gotta (†80) až v pátek v osm ráno, ti nejvěrnější dorazili už ve čtvrtek večer. „Zahřívá nás čaj, který jsme si připravili do termosky. Karla obdivujeme a dlužíme mu to, budeme čekat až do rána,“ řekl eXtra.cz Milan Pecka.

Naposledy se poklonit legendě českého zpěvu přijel i s manželkou z Brandýsa nad Labem. „Zařídili jsme si to v práci a děti nám hlídá rodina. Chceme se rozloučit,“ dodal fanoušek.

Rakev s Mistrem přiveze pohřební služba v 6 hodin ráno, od 8 pak začnou k rakvi hlídanou čestnou stráží pouštět veřejnost.

Před desátou večer čekalo před Žofínem přibližně třicet Gottových příznivců. A podle některých odhadů jich v pátek dorazí dalších 300 tisíc. Z toho se pořádně orosilo čelo správci Slovanského ostrova, kde palác leží.

Dostane se na 50 tisíc

„Babiš sice mluvil o 300 tisících, ale kapacita ostrova je 50 tisíc. Víc lidí se tady od osmi do desíti neprotočí, není to možné,“ prozradil nám.

Gottovi fanoušci přečkají u Žofína noc, přestože má podle předpovědi pršet. A teploty nepřesáhnou 9 stupňů. Kromě horkého čaje jsou někteří vyzbrojeni i rumem. „Ten přece jenom hřeje ze všeho nejlépe,“ směje se další z příznivců.

Pořadatelé už na Masarykovo nábřeží nechali přistavit i patnáct mobilních toalet. Páteční frontu budou řídit policisté, koridor se bude tvořit z levého břehu Vltavy na Janáčkově nábřeží.

Sledujte eXtra.cz, budeme na místě a přineseme aktuální zpravodajství.

Související články

Další články