Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Rozkaz zněl jasně! Zemřel esenbák z filmových Pelíšků

Zdroj: profimedia
úmrtí

Herecký svět obletěla smutná zpráva. Zemřel Miroslav Kaman (†75), který získal srdce diváků rolí esenbáka v nezapomenutelné komedii Pelíšky. Informaci o jeho úmrtí potvrdili starosta Lipnice nad Sázavou Zdeněk Rafaj a místostarosta Marek Hanzlík.

Miroslav Kaman zemřel již 12. května na jeho rodné Vysočině. Naposledy se objevil ve snímku Bony a klid 2 (2014). Jeho nejslavnější rolí byl esenbák z legendárních Pelíšků, kde promluvil před studenty o tom, že dostali rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce s koženou brašnou na zádech. Nakonec přišel o život pošťák. "Rozkaz zněl jasně. Nesmí projet za žádnou cenu. Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo."

Dále si zahrál ve filmu Horem pádem, Oběti a vrazi a seriálu Zdivočelá země. Poslední jeho chvíle už tak veselé nebyly. Poslední chvíle prožíval král malých rolí v domě s pečovatelskou službou. Stále doufal, že se před kameru jednou vrátí. Bohužel už k tomu nedošlo.

Cesta k herectví

Miroslav Kaman se k herectví dostal až po své padesátce. Vystudoval hornickou školu a prvně pracoval v karvinských dolech, což jej bavilo. Své zaměstnání ale musel kvůli pracovnímu úrazu opustit.

Dále pracoval jako závozník mlékárenské cisterny, což obnášelo svážení mléka ze zemědělských družstev na Telčsku. "Zde však onemocněl tuberkulózou a nastoupil do Plicní léčebny na Buchtův kopec. Po několikaměsíční úspěšné léčbě se vrátil domů a pracoval jako vychovatel v ústavu sociální péče pro dospělé v Těchobuzi," uvedl web Vysočinské nemocnice.

Ještě stihl pracovat jako vrátný, pak se ale přestěhoval do Prahy, kde začal mimo jiné působit jako komparsista ve filmech, odkud se postupně dostal do veleúspěšných snímků.

Související články

Další články