Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rozjetou kariéru ukončila předčasná smrt! Táta Škopek by dnes oslavil 86. narozeniny

Zdroj: TV Nova
+ Dalších 19 fotografií
Slunce, seno...
Herec Stanislav Tříska (†63) alias Vladimír Škopek z veleúspěšné trilogie Slunce, seno, se dostal do povědomí široké veřejnosti až v roce 1984. Právě díky bláznivé letní komedii Slunce, seno, jahody, kde s Helenou Růžičkovou (†67) předvedli nezapomenutelný herecký duet. Jeho rozjetou kariéru však předčasně ukončila náhlá smrt.

Nesmrtelná komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody, je dodnes jednou z nejoblíbenějších českých taškařic. Příběh, ve kterém ústřední roli hraje rodina Škopkových v čele s Helenou Růžičkovou, se zkrátka nikdy neomrzí.

Když se před natáčením prvního dílu k mámě Škopkové hledal partner, sama Helena Růžičková přišla s návrhem, že by ho mohl hrát právě Stanislav Tříska, se kterým už jednou točila v televizi. Pan Tříska byl v té době hercem v Městském divadle ve Zlíně a pro širokou veřejnost známý příliš nebyl.

Od šedesátých let sice dostával role ve filmech, ale zásadní nijak nebyly. Objevil se například ve filmu Smrt krásných srnců nebo v seriálu Vlak dětství a naděje. Největší zlom přišel až s kultovním dílem Zdeňka Trošky.

V 90. letech začal dostávat nabídky na úžasné role. Osud měl ale s hercem jiné plány a jeho slibně rozjetou filmovou kariéru si už nestačil užít. Zemřel 23. října 1996 v šatně Městského divadla ve Zlíně na masivní infarkt. Bylo mu pouhých 63 let.

Herce, ležícího před zrcadlem, našla až druhý den ráno divadelní uklízečka. Z jeho jediného syna se tak rázem stal sirotek. Hercova manželka Zdeňka Třísková zemřela už několik let před ním.

Související články

Další články