Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

ROZHOVOR: Trabantem objel celý svět a dal mu sbohem! Dan Přibáň má teď nový plán!

+ Dalších 5 fotografií
Poslední výprava jednoho z nejznámějších a nejnetypičtějších českých cestovatelů Dana Přibáně nazvaná Trabantem tam a zase zpátky po dvanácti letech uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty. Redaktoři eXtra.cz s věhlasným dobrodruhem strávili čas v jeho voze, ve kterém nám poskytl exkluzivní rozhovor o svých zážitcích, ale třeba i o budoucnosti. Dan totiž dal cestám v trabantu sbohem a v jeho hlavě se zrodil další vymazlený plán na velké zážitky v různých koutech země.

Myšlenka na uspořádání výpravy v trabantech se zrodila v roce 2006. Dan Přibáň chtěl rozbít zakořeněnou představu, že na dlouhou a náročnou cestu je potřeba nákladné vybavení a drahé auto. Trabant byl jasnou volbou coby nejlevnější dostupné vozidlo a symbol jednoduchosti.

„Problém současnosti je, že se hodně špatně shánějí díly,“ přiblížil Dan, že cestování s trabantem bylo v posledních letech čím dál více komplikovanější. Třeba v zemích, kde byly vyšší teploty, se občas pořádně zapotil. „Klimatizace? Ne. Prostě stáhneš okénko,“ smál se.

Vysloveně fatální situaci na svých dobrodružných cestách nezažil. „Asi třikrát nám vykradli auto, občas nastaly komplikované situace, ale že by nám šlo přímo o život, nic takového se nestalo,“ pokračoval Dan Přibáň v rozhovoru ve voze.

Dan je rozený dobrodruh, který má další velké plány. Co přesně chystá a co řekl o svých cestách? Na to se podívejte v exkluzivním rozhovoru.

POZOR! Do kin míří závěrečný film bakeliťácké ságy nazvaný Trabantem tam a zase zpátky. Tentokráte jde o ryze pánskou jízdu z Indie až do vlasti plnou zábavy, ale i nebezpečí! Ženy musely zůstat doma! Premiéra je již 11. dubna 2019!

Související články

Další články