Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Rozhovor Harryho a Meghan s Oprah poprvé v češtině: Zlaté klece, prázdné palice, píší diváci.

Rozhovor Harryho a Meghan s Oprah poprvé v češtině: Zlaté klece, prázdné palice, píší diváci.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Harry a Meghan
Česká televize 1. dubna odvysílala kompletní rozhovor prince Harryho (36) a jeho manželky Meghan Markle (39) s moderátorkou Oprah Winfrey (67) v češtině. Na interview, které vzbudilo poprask po celém světě, si tedy nyní mohli udělat názor také tuzemští diváci.

Meghan Markle (39) v rozhovoru s Oprah Winfrey mimo jiného nařkla královskou rodinu z rasismu a označila se za vězeňkyni Buckinghamského paláce. Její slova vzbudila pozdvižení po celém světě a mnoho lidí cítilo potřebu ke skandálnímu interview sdělit vlastní názor. Veřejnost se začala dělit. Jedni věří Meghan každé slovo a litují ji a druzí ji označují za lhářku a manipulátorku. Ucelenější postoj nyní mohou zaujmout také čeští diváci. ČT2 totiž propíraný rozhovor odvysílala v českém znění.

Soudě podle diváckých komentářů, řada lidí doufala, že zařazení pořadu do programu je buď Apríl, nebo že to s ním nějak souvisí. "Vzhledem k tomu, co v rozhovoru podle všeho zaznělo, tak to ČT2 skvěle vychytala, když se ho rozhodla odvysílat na Apríla," napsala jedna z komentujících. "Ajajaj! Zlatý klece, prázdný palice přehnané emoce, ty zaujmou nejvíce! Apríl má pobavit," vyjádřil se divák. "Jste tam mohli dát radši nějaký kvalitní film, než tohle divadýlko o ublížené zlatokopce," zní další z příspěvků. "Levoboček, jeho zoufalka a jejich ubohé lži," říká jiný.

Co největší publicita

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu odešli z královské rodiny a tím se zbavili všech povinností, které s tím souvisejí. Rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan s Oprah Winfrey se poprvé vysílal na televizi CBS v noci z neděle 7. března na pondělí 8. března.

„Každý, kdo dá rozhovor Oprah Winfrey, už předem usiluje o co největší publicitu a o co největší dopad toho, co říká. Publicitní cíl je obsažený už v samotném formátu interview. Do jaké míry je to, co říká Meghan a Harry, důvěryhodné, je těžké posoudit,“ řekl před časem pro eXtra.cz. Michael Žantovský (72), výkonný ředitel Knihovny Václava Havla a mimo jiné bývalý velvyslanec ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska.

„Děkuji Meghan za její odvahu a vedení lidu. Všichni se tebou cítíme posíleni a inspirováni,“ sdílela na svých webových stránkách americká zpěvačka Beyoncé (39). Popová hvězda se tak stala jednou z mnoha celebrit, které se k interview Meghan a Harryho vyjádřily. „Krutost, se kterou se média pustila do Meghan, je prostě pobuřující,“ rozvášnila se bývalá kandidátka na prezidentku USA, Hillary Clinton (73). „A ta skutečnost, že nezískala větší podporu, ale bylo jí řečeno, ať to hodí za hlavu… takhle mladá žena prostě hlavu nesvěsila, protože tohle je rok 2021,“ kroutila nevěřícně hlavou rozhořčená politička.

„Meghan Markle, moje obětavá kamarádka, žije svůj život a jde příkladem. S empatií a soucitem. Každý den mě učí, co to je být skutečně ušlechtilá. Její slova ilustrují bolest i krutost, jež zažila. Z první ruky vím o sexismu a rasismu a média se nás snaží démonizovat,“ nechala se slyšet Meghanina velká přítelkyně a fanynka, slavná tenistka Serena Williams (39).

Vyhazov kvůli názoru

Najdou se ale také negativní ohlasy. „To, že Harry způsobil tolik bolesti své babičce v době, kdy její manžel bojuje o život v nemocnici, je otřesné. Pokud jde o duševní zdraví, zdá se, že Meghan a Harry se starají jenom o sebe. Prohlásí, že někdo z rodiny je rasista, ale kdo, to neprozradí. To způsobí jenom to, že se teď budou lidi dívat na celou rodinu jako na rasisty. Meghan bych nevěřil ani předpověď počasí. Ten rozhovor byl absolutní zradou královny a celé královské rodiny. Tyhle odporné nesmysly bych očekával od Meghan, ale aby svoji rodinu podrazil Harry, je ostudné,“ nechal se slyšet známý moderátor Piers Morgan (55), který za svůj názor dostal vyhazov z ranní show Dobré ráno Británie.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy