Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Rozhoduje se, zda bude osud Terezy H. zpečetěn: V Pákistánu začal proces se sexy pašeračkou!

Zdroj:
+ Dalších 52 fotografií
Pašeračka Tereza H. (21) už od 10. ledna, kdy byla zadržena v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, čekala na zahájení soudního procesu. K tomu konečně došlo ve čtvrtek. Bude se rozhodovat, zda se dívka z Uherského Hradiště dopustila trestného činu.

Tereza H. (21) se konečně dozví, co s ní bude v Pákistánu dál. Za pašování ohromného množství drogy jí hrozí vysoký trest. Nyní se u soudu rozhoduje, zda se dopustila trestného činu.

Čtvrteční jednání příliš dlouho neprobíhalo. Soud zatím pouze obdržel závěry dvouměsíčního vyšetřování. U soudu nechyběla ani zástupkyně českého velvyslance. Tereza je podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ivy Valentové v pořádku. Jednadvacetiletá pašeračka i nadále zůstane v ženské věznici v Láhauru. Celu nyní sdílí s další ženou.

Už od počátku vyšetřování je jisté, že pokud soud Tereze vinu prokáže, trest si odpyká v Pákistánu. V base tam může strávit i několik desítek let. Za pašování drog v zemi padají i tresty smrti, cizinci však bývají výjimkou.

Související články

Další články