Iniciátorem přejmenování malého náměstí na náměstí Václava Havla bylo Národní divadlo. S výběrem místa souhlasila i primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle ní je to důstojné místo v blízkosti Národní třídy i Národního divadla.

„Myslím, že je to dostatečně důstojné místo, aby neslo jméno Václava Havla. Navíc v tom vidím i určitou symboliku, jelikož to je jednak v blízkosti Národní třídy, která stále připomíná události z roku 1989, a pak také samozřejmě Národního divadla. Prezident Havel sám sebe považoval více za dramatika, než za politika,“ uvedla Adriana Krnáčová.

„To místo je správné. Dokonce i Dagmar Havlové se líbí, ale bude potřeba jeho revitalizace,“ uvedla k prostoru před Národním divadlem členka místopisné komise Eliška Kaplicky Fuchsová.

„Je trochu překvapivé, že s návrhem na náměstí nesouhlasil Havlův kamarád Karel Schwarzenberg. "Vždyť to není náměstí, ale jen plácek mezi domy, který je vhodný maximálně na to, aby si tam kluci cvrnkali kuličky,“ řekl Schwarzenberg pro web lidovky.cz.

V Praze zatím po Václavu Havlovi žádná ulice pojmenována není, jeho jméno nese mezinárodní letiště.