Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Rozhodnuto: ČSSD ve vládě zůstává, má to ale jedno velké ALE

politika
Je rozhodnuto, vedení ČSSD došlo dnes k závěru, že ve vládě s hnutím ANO zatím zůstane. Na odpolední jednání strany dorazil dokonce i Andrej Babiš (64), kterého pozval samotný Jan Hamáček. Jejich setrvání ve vládě má ale dno ale...

Dnes se celé odpoledne jednalo o tom, zda ČSSD zůstane i nadále ve vládě s hnutím ANO. Na jednání strany dorazil i premiér Andrej Babiš (64), který by se v případě, že by ČSSD odmítla dále zůstat ve vládě s ANO, musel opřít o hnutí SPD nebo by došlo na předčasné volby.

„Pád vlády a předčasné volby by určitě byly pro naši zemi špatné,“ řekl Andrej Babiš (64) podle iDnes.cz. Verdikt je takový, že ČSSD dále zůstane sice ve vládě s ANO, ale trvají na tom, že místopředseda strany Michal Šmarda je kandidátem do vlády na post ministra kultury.

Premiér Andrej Babiš má nyní jediný úkol, musí zajistit, aby se Šmarda ministrem kultury stal. Ministři ČSSD mají podat demise ve chvíli, kdy o to budou požádání předsedou strany Janem Hamáčkem. „Věřím, že pan premiér to vezme vážně,“ dodal Hamáček.

Související články

Další články