Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Rozhodnutí soudu rozlítilo Česko: Josef Kuča, který umučil Marečka, podle něj není vrah

Rozhodnutí soudu rozlítilo Česko: Josef Kuča, který umučil Marečka, podle něj není vrah
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 13 fotografií
trest
V úterý padl první rozsudek v případu umučeného tříletého Marečka z Loun. Jeho otčím Josef Kuča se na něm dopouštěl brutálního fyzického násilí, jehož důsledkem byla chlapečkova smrt. Od soudu odešel s vědomím, že stráví 16 let za mřížemi. Státní zástupce se okamžitě odvolal. Kučovi hrozilo až doživotí, případ byl ale překvalifikován a podle soudu není vrah.

Když se Česko dozvědělo o utýrání teprve tříletého Marečka z Loun, lidé měli jasno. Doživotí chtěli nejen pro tyrana Josefa Kuču, který má chlapečkův život na svědomí, ale i pro jeho matku Simonu T., která všemu nečinně přihlížela a svému synovi nepomohla. Dnes se rozhodlo o trestu Kuči a lidé se bouří.

Josef Kuča se na malém Marečkovi dopouštěl velkých zvěrstev. Chlapečka sprchoval v ledové vodě, pálil cigaretami a žehličkou, usazoval ho na rozpálený sporák, bil do něj pěstmi i vařečkou a to do takové míry, že okolo stříkala krev. Když tedy dnes od soudu odešel s 16 lety ve vězení, veřejnost začala zuřit.

Důvodem, proč Kuča odešel s tak mírným trestem, je překvalifikování případu z vraždy na ublížení na zdraví s následkem smrti. Podle soudu tudíž Josef Kuča není vrah. S tímto tvrzením se ale veřejnost neztotožňuje. „Šestnáct let? To znamená, že půjde ven v době, kdy by Marečkovi teprve začal opravdový život. To je přeci směšné,“ napsala jedna z komentujících na sociální síti. Další diskutující se s ní shodují, našla se ale i spousta komentářů, v nichž lidé přejí Kučovi smrt.

Na reakce veřejnosti na trest, který byl tyranovi malého Marečka soudem vyměřen, se podívejte v galerii. Jaký trest by za zvěrstva, kterých se na malém chlapečkovi dopouštěl, měl Kuča dostat podle vás?

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy