Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Roušky ve školách: Rodiče i učitelé si klepou na čelo, vláda o povinném zakrytí úst jedná

Roušky ve školách: Rodiče i učitelé si klepou na čelo, vláda o povinném zakrytí úst jedná
Zdroj: Profimedia
Čtenáři reagují

Vláda se bude dnes na jednání zabývat nošením roušek ve školách. Podle pátečního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pro Českou televizi (ČT) povinnost pro žáky mít kvůli koronaviru zakrytý nos a ústa při výuce dneškem neskončí. To se ale nelíbí ministru školství Robertu Plagovi, a samozřejmě ani roztrpčeným rodičům, kterým vadí, že děti musí nosit roušky i v současných vedrech.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dříve navrhoval, aby povinnost roušek a respirátorů při výuce ve třídách zůstala až do konce školního roku. Šéf školství Robert Plaga ho ale oslovil s tím, že by roušky nemusely být povinné ve třídách při frontální výuce, pokud žáci sedí v lavicích. Oba členové vlády o tom dnes jednají spolu s hygieniky.

Rodiče se bouří

Rodiče dětí se totiž bouří proti tomu, aby žáci ve školách měli zakrytá ústa, obzvlášť v těchto horkých dnech. "Učitelé jsou očkováni jako riziková skupina, děti pravidelně testovány. Nač tedy respirátor? Zvlášť teď, kdy je teplo," ptá se jedna z maminek na sociálních sítích.

Rodiče se často pozastavují nad tím, proč by měly děti nosit respirátory a roušky, když jsou pravidelně testované. "Nemá to logiku. Po negativních testech je mučit omezením přísunu čerstvého vzduchu. Jaký to má smysl?" píše další z naštvaných rodičů.

Děti se v rouškách dusí

"Respirátory okamžitě sundat. Nevím, proč by měly děti mít zlikvidované zdraví takovým nesmyslem, jako jsou roušky a respirátory. Ať si je narazí na ksicht ti idioti z vlády a jim podobní," zuří další z uživatelů na sociálních sítích.

Fakt je ten, že přes zakrytá ústa se hůř dýchá, obzvlášť pak v teplých dnech. Děti přitom ve školách sedí několik hodin. "Jen kvůli tomuhle mám děti doma, aby se nemusely v tom nesmyslu dusit... Hlavně že paní učitelky to nosit nemusí, protože jsou naočkované," kritizuje jedna z maminek.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy