Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Roušky se vrací do všech vnitřních prostor budov. Vojtěch reaguje na kritická čísla

Roušky se vrací do všech vnitřních prostor budov. Vojtěch reaguje na kritická čísla
Zdroj: archiv Adama Vojtěcha
Koronavirus
Vláda reaguje na obrovský přírůstek nově nakažených. Za úterý přibylo 1164 případů s koronavirem, což je nejhorší číslo od začátku epidemie. Za jediný den tak přibylo tolik lidí s covidem-19 jako v sousedním Německu. Adam Vojtěch tak svolal nouzovou schůzi Centrálního řídícího týmu chytré karantény a na něm se dohodl, že od zítřka budou muset lidé nosit roušky ve všech budovách. Nařízení bude platit po celém Česku.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch informoval, že kvůli zhoršující se epidemiologické situaci dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu chytré karantény. Na něm se s odborníky dohodl na zpřísnění opatření.

"S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Podrobnosti vydáme v průběhu dne," uvedl Vojtěch na Twitteru.

Nejhůř je na tom Pelhřimovsko

Ohniskem nákazy je podle informací TN.cz domov pro seniory v Humpolci. Právě tam se koronavirem nakazilo přes 40 lidí. Velkou část nakažených tvoří pracovníci domova, jeho provoz je tak ohrožen. Kvůli kritické situace požádal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD) o pomoc Armádu ČR.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy