Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Roušky povinně na koupališti i v hospodě. Vojtěch představil pravidla dalšího rozvolnění

Roušky povinně na koupališti i v hospodě. Vojtěch představil pravidla dalšího rozvolnění
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Další vlna rozvolnění protikoronavirových opatření přijde v pondělí 25. května. Otevřou se vnitřní prostory restaurací, hospod a barů, ale také koupaliště nebo wellness centra. V obou případech bude povinné mít nasazenou roušku, oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).

Zahrádky už otevřely tento týden, vnitřní prostory restaurací a hospod přivítají zákazníky v pondělí 25. května. Jde o poslední velkou vlnu rozvolnění opatření proti koronaviru

Jak uvedl ministr Vojtěch na tiskové konferenci, roušku budou muset mít povinně nasazenou jak hosté, tak personál. Výjimku bude tvořit čas, kterou lidé stráví konzumací jídla a pití. Při jakékoliv další aktivitě v podniku si budou muset roušku nasadit.

Provozovatelé budou muset dbát na přísná hygienická pravidla a vnitřní prostory i zahrádky pravidelně dezinfikovat. U vstupu musejí umístit dezinfekci na ruce pro hosty.

Za necelé dva týdny otevřou také koupaliště, plavecké bazény nebo wellness centra. I tam bude povinné nosit roušku s výjimkou doby strávené ve vodě. Při cestě k ní se nosit nebude. Kapacita bazénů bude omezena na pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a tři v části pro neplavce.

Ve stejný den se také povolují skupinové akce do 200 osob, otevřou vnitřní prostory hradů, zámků, zoologických zahrad, hotely, penziony a povoleny budou návštěvy pacientů v nemocnicích.

V případě pokračování příznivého vývoje epidemiologické situace se kapacita akcí 8. června zvýší na 500 lidí a 22. června na 1000, prohlásil Vojtěch.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy