Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Roušková módní policie Sama Dolce: Češi bojují proti koronaviru stylově a s vtipem

Roušková módní policie Sama Dolce: Češi bojují proti koronaviru stylově a s vtipem
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
roušková policie
Jakmile se pandemie koronaviru objevila v České republice, někteří lidé okamžitě začali nosit roušky, ale mnoho jiných, bez roušky, si na ně ukazovalo prstem. Stačilo pár dní a situace se zcela obrátila. Nyní je pohlíženo s opovržením a jistou dávkou agrese na ty, kteří nemají přes ústa vůbec nic. V ulicích Česka se to okamžitě začalo hemžit lidmi s rouškami všemožných barev a stylů. Pojďme se nyní podívat na módní polici Sama Dolce, který zhodnotil rouškový boom.

Je zjevné, že většina z nás design a vzhled roušky pochopitelně neřeší, primární bylo a je si nějaké roušky vůbec zajistit, abychom dokázali ochránit sebe a ostatní lidi.

"Postupně se tohle bude měnit a mnoho z nás přizpůsobí roušku svému outfitu, stylu a osobnosti. Svět se mění a my s ním, jsem si jistý, že se rouška stane běžným ochranným módním doplňkem i po vymýcení koronaviru. Lidé si zvyknou, že mohou chránit sebe i okolí pomoci roušky před běžnou chřipkou a jinými nemocemi. Proto si osobně myslím, že roušky budou součástí nejen našich outfitů, ale že je mnoho návrhářů a značek zařadí do svého sortimentu a stanou se součástí našich životů i nadále," domnívá se módní stylista hvězd Sam Dolce

V současné době je v Česku akutní nedostatek respirátorů, roušek a dalších zdravotních pomůcek. I v této nelehké době Češi opět dokázali, že přes veškeré odlišnosti se v krizových chvílích dokážou semknout. Tisíce lidí začaly doma na koleni šít roušky pro ty, kteří je nejvíce potřebují.

"Já osobně jsem rád, že většina z nás ty roušky nosí a chrání tím ostatní lidi a jsem hrdý, že i v nepříjemné situaci my Češi dokážeme být trochu nad věcí s humorem nám Čechům blízkým a používáme na roušky svou kreativitu v podobě různých barev, potisků, výšivek, kamínků, textů a dokážeme svým osobitým designem roušky odlehčit situaci, která není určitě příjemná nikomu. Mnoho českých designérů nelení a pokračuje ve výrobě svých autorských i obrandovaných roušek," dodává Sam Dolce

Roušková módní policie Sama Dolce z českých ulic

1.

Tato rouška s abstraktním vzorem chaotických klikatých čar koresponduje s trendy "rozcuchem" hair stylingu tohoto mladého muže, na kterém se zatím nepodepsalo opatření zavřených barber shopů. Odstíny šedi na roušce nenarušují celkový streetový outfit.

2.

Na nositelce je patrné, že jí na vzhledu záleží. Barva kůže napovídá, že se buď stihla vrátit do vlasti z exotické dovolené nebo se den před karanténou zavřela v soláriu. Nic to nemění na tom, že její rouška s barevným květinovým potiskem sice nekoresponduje s jejím příjemným outfitem v béžových tónech, ale pozitivní poselství této "rozkvetlé" roušky je jasné.

3.

Červená barva na roušce je symbolem síly, energie a ctižádosti. A tomuto zřejmě ctižádostivému nositeli tato barva může přinést elán a pozitivní myšlení.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy