Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Rouška z Číny vypadá jako dvacetkrát použitá: Liberecký kraj vrací zásilku

Zdroj: Liberecký kraj
+ Další fotografie
Kritika
Ve středu Liberecký kraj nařídil stáhnout ze zdravotnických zařízení celou jednu šarži roušek z Číny. Kraji je dodalo ministerstvo vnitra. Jedna rouška v dodávce totiž byla silně znečistěná, jak uvedl náměstek hejtmana kraje Přemysl Sobotka. Doposud nebyl s dodávkami žádný problém.

Ministerstvo vnitra dostane zpět jednu celou šarži roušek, které objednalo z Číny a dodalo je do Libereckého kraje. Dodávka totiž obsahovala jednu silně znečištěnou roušku, která vypadala velmi staře.

Znechucený Sobotka

"Toto je originálně zabalená rouška, která přišla v zásilce z Čínské lidové republiky. Vypadá, že je jí tak asi 200 let a je poměrně výrazně znečištěná. Takže jsem vydal nařízení, že se celá šarže musí stáhnout. A budeme to posílat zpět na ministerstvo vnitra, aby viděli, co oni koupili a co my distribuujeme," uvedl Přemysl Sobotka na brífinku krizového štábu Libereckého kraje.

Sobotka neupřesnil, jak velkou část dodávky nesmí používat a zda byla znečištěna jen jedna rouška. Vyzval však zdravotníky, aby si důkladně zkontrolovali stav roušky, kterou rozbalí. O znečištění roušky se dozvěděl krátce před brífinkem.

Problém s rukavicemi

Kraji by ani po vrácení várky roušek na ministerstvo neměly chybět zásoby. Průběžně jsou doplňovány a vydrží na zhruba 7 až 10 dní. V minulosti prý s kvalitou dodávek ochranných prostředků nebyl až na rukavice problém. "Byly nějaké stížnosti na rukavice, které nic nevydržely," poznamenal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Související články

Další články