Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Roubenka z filmu Za trnkovým keřem s Tomášem Holým: Vypadá stále malebně a udržovaně

Roubenka z filmu Za trnkovým keřem.
Zdroj: Bonton, sreality, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Roubenka

Poslední část volné trilogie ze šumavských lesů s názvem Za trnkovým keřem patří mezi opravdové klenoty české kinematografie. Film si získal i podle ČSFD hodnocení tolika příznivců zejména díky malému Tomáši Holému (†21), který v roli Vény exceloval. Podívejte se, jak dnes vypadá místo, kde se snímek natáčel.

V 70. a 80. letech minulého století byly snímky s nadaným dětským hercem Tomášem Holým velkým hitem. A jsou jimi dodnes, jak značí nejen oblíbenost uživatelů na ČSFD, ale i sledovanost v televizi.

Jen málokdo při sledování filmů nesnil o tom, že by se jednou podíval do chaloupky, v níž Holý se svým filmovým dědečkem, kterého hrál slovenský herec Gustáv Valach (†81), trávil čas.

Roubenka je stále malebná

Režisér filmů Václav Gajer si chalupu se zvoničkou na střeše zamiloval a rozhodně se není čemu divit. Byla by velká škoda, kdyby se malebná roubenka dostala do rukou člověka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat a změnit její vzhled. Nádherné stavení s tak slavnou historií je zkrátka potřeba zachovat.

Do galerie se podívejte na to, jak krásná chaloupka, v níž Tomáš Holý natáčel své filmy, vypadá dnes. Před časem totiž byla na prodej, jak redakce eXtra.cz informovala, a tak byla nově nafocena. Ze své podoby naštěstí příliš neztratila a působí téměř stejně útulně jako právě v českých filmových hitech. Snímek Za trnkovým keřem si můžete připomenout dnes odpoledne na České televizi.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy