Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Roubenka z filmu Za trnkovým keřem s Tomášem Holým: Vypadá stále malebně a udržovaně

Roubenka z filmu Za trnkovým keřem.
Zdroj: Bonton, sreality, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Roubenka

Poslední část volné trilogie ze šumavských lesů s názvem Za trnkovým keřem patří mezi opravdové klenoty české kinematografie. Film si získal i podle ČSFD hodnocení tolika příznivců zejména díky malému Tomáši Holému (†21), který v roli Vény exceloval. Podívejte se, jak dnes vypadá místo, kde se snímek natáčel.

V 70. a 80. letech minulého století byly snímky s nadaným dětským hercem Tomášem Holým velkým hitem. A jsou jimi dodnes, jak značí nejen oblíbenost uživatelů na ČSFD, ale i sledovanost v televizi.

Jen málokdo při sledování filmů nesnil o tom, že by se jednou podíval do chaloupky, v níž Holý se svým filmovým dědečkem, kterého hrál slovenský herec Gustáv Valach (†81), trávil čas.

Roubenka je stále malebná

Režisér filmů Václav Gajer si chalupu se zvoničkou na střeše zamiloval a rozhodně se není čemu divit. Byla by velká škoda, kdyby se malebná roubenka dostala do rukou člověka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat a změnit její vzhled. Nádherné stavení s tak slavnou historií je zkrátka potřeba zachovat.

Do galerie se podívejte na to, jak krásná chaloupka, v níž Tomáš Holý natáčel své filmy, vypadá dnes. Před časem totiž byla na prodej, jak redakce eXtra.cz informovala, a tak byla nově nafocena. Ze své podoby naštěstí příliš neztratila a působí téměř stejně útulně jako právě v českých filmových hitech. Snímek Za trnkovým keřem si můžete připomenout dnes odpoledne na České televizi.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy