Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Rosol se na Davis Cup nepodíval: Prý dostal výhrůžný dopis a rychlé sbohem. Kvůli penězům?

Proč nejel Lukáš Rosol na Davis Cup? Toto má být důvod
Zdroj: Profimedia.cz
Tenis

Lukáš Rosol (36) se na Davis Cup nakonec nepodíval, a to i přesto, že na něj dle ohlášené nominace původně jet měl. Za jeho neúčastí prý stojí dle Hospodářských novin finanční neshody. Podle prezidenta tenisového svazu Iva Kaderky si měl sportovec nárokovat 2 miliony korun za účast na pozici náhradníka. To však Rosol odmítá s tím, že mu prý naopak Kaderka poslal výhrůžný dopis a ze soutěže jej vyřadil ze dne na den. Teď se jej prý snaží zdiskreditovat.

Sen se rozplynul. Kvůli milionům?

Tenista Lukáš Rosol (36) na Davis Cup nakonec neodjel. Původně sice v ohlášené nominaci byl, nakonec se však na soutěž mohli těšit jen jeho kolegové Jiří Veselý, Tomáš Macháč, Jiří Lehečka a Zdeněk Koláč. Podle Hospodářských novin byl Rosol vyřazen kvůli finančním neshodám.

Rosol měl dle pravidel Mezinárodní tenisové federace (ITF) dostat v přepočtu skoro 900 tisíc korun, sportovec měl ale požadovat neuvěřitelné dva miliony korun. Nabídku svazu na 1,2 milionu korun měl posléze odmítnout.

Nic absurdnějšího jsem neviděl, říká Kaderka

"Chlapec to pojal tak, že si na našich mladíčcích chtěl vynutit souhlas k tomu, že dvojka týmu Tomáš Macháč bude mít nějakých šedesát tisíc. A on, který by v Innsbrucku mohl nastoupit možná do tramvaje, ale určitě ne na kurt, chtěl mít 81 tisíc eur. U týmových soutěží jsem nikdy nic absurdnějšího neviděl, aby si třetí náhradník říkal o dva miionu korun za týden za nic," vyjádřil se k bizarní situaci prezident tenisové svazu Ivo Kaderka, který na sportovci nenechal nit suchou.

Svaz totiž musel mezi hráče nějak podělit finanční odměny z dotace ITF, ta dohromady tvořila asi deset milionů korun, ze kterých měl chtít Rosol jako náhradník právě ony dva miliony.

Rosolovi měli vyhrožovat

Samotný sportovec však taková tvrzení razantně odmítá s tím, že se jej Kaderka snaží zdiskreditovat. Žádnou takovou částku prý požadovat neměl. Obsáhle se k tomu vyjádřil na svém instagramu. Rosolova právní zástupkyně tvrdí, že jej Kaderka i přes podepsanou smlouvu prostě vyškrtl ze soutěže. Stát se tak mělo v pozdních večerních hodinách den před odjezdem za doprovodu výhrůžného dopisu. Redakce eXtra.cz se pokusila tenistu kontaktovat. Zatím neúspěšně.

Související články

Další články