Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Rosničku by zvládl dělat i dnes: Čerstvý pětačtyřicátník Rey Koranteng o svých začátcích

+ Dalších 13 fotografií
Rey Koranteng (45) působí na televizi Nova už více než 20 let. Tehdejší vedení si ho přetáhlo z Meteopressu a oblíbený moderátor Televizních novin začínal jako rosnička. Od té doby ušel velký kus cesty a spolu s Lucií Borhyovou tvoří jeden z nejoblíbenějších moderátorských párů Česka. Dne slaví 45. narozeniny

Rey Koranteng si na svůj úplně první den na Nově už nevzpomíná, přeci jen jsou to už dlouhé roky. Poprvé vysílal 7. 2. 1994 a jeho relace Počasí byla velmi oblíbená. Koranteng se k této práci dostal úplnou náhodou a ani o ni neusiloval. Pracoval totiž v Meteopressu, kde si ho všiml tehdejší šéfredaktor Novy. Slovo dalo slovo a z Reye se stala rosnička.

Oblíbený moderátor tehdy od nabídky práce v televizi vůbec nic neočekával, byl zkrátka rád, že dostal takovou příležitost. Nemohl tušit, že se během pár let vypracuje z rosničky na nejznámějšího moderátora zpráv vůbec. Rosničku by ale mohl z fleku dělat i dnes, uvádět počasí umí stále. „Taková věc se nezapomíná,“ sdělil.

Ačkoliv Lucie Borhyová a Rey už od začátku vypadali jako sehraná dvojka, pravda byla taková, že než je vedení pro moderování zpráv spojilo, vůbec se neznali. „Pamatuji si, že jsme se jednou, dvakrát potkali na chodbě,“ řekl Koranteng, který se díky Televizním novinám s Lucií přátelí už přes 20 let.

Rey společně s Lucií tvoří jedinou moderátorskou dvojici, která se divákům u televizních obrazovek neomrzela. Rey si svou oblíbenost neumí vysvětlit. „Jsem pokorný člověk a přízeň diváků beru jako velký, křehký dar,“ nechal se slyšet.

Související články

Další články