Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Rošáda na královském trůnu: Alžběta se prý chystá do důchodu, Charles už se třese

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
královská rodina
Nejdéle vládnoucí královnu Alžbětu II. (93) to už na trůnu nebaví, a tak se podle čerstvých zpráv z ostrovního království hodlá koruny vzdát. Princ Charles (71), který už loni za svou mámu převzal některé povinnosti, si mne ruce. Celoživotní čekání konečně přinese ovoce!

Královna Alžběta (93) chce prý do důchodu, má to ale háček. Korunu si na hlavě nechá ještě dalších osmnáct měsíců, ráda by totiž vládla do svých pětadevadesátých narozenin.

Jak informoval britský portál express.co.uk, znamenalo by to, že královská rošáda proběhne v srpnu 2021. „Je pochopitelné, že královna už o těchto věcech vážně uvažuje. Jsem přesvědčen, že pokud se 95. narozenin dožije, předání vlády Charlesovi bude na pořadu dne,“ prohlásil Robert Jobson, jenž se v minulosti staral o Alžbětinu domácnost.

Vládu nad ostrovním království si Alžběta drží neuvěřitelných 67 let, ze všech panovníků vydržela na trůnu nejdéle. Už před rokem za ni princ Charles (71) převzal některé povinnosti a vtípky, že se vlády nikdy nedočká, nejspíš přestanou platit.

Dalším v pořadí na královský trůn je Charlesův syn princ William (37) a jeho děti George (6), Charlotte (4) a Louis (1).

Mohlo by vás zajímat

Další články