Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Romská výzva v MasterChefovi: Pavel Berky se za své kořeny nestydí, jeho Gypsy burger vám vyrazí dech

Pavel Berky a jeho Gypsy burger.
Zdroj: Archiv/Pavlína Dvořáková
+ Dalších 10 fotografií
recept
Ve středečním díle čeká soutěžící kulinářské show MasterChef výzva v duchu romské kultury. Romské recepty i způsob vaření jsou pro všechny zřejmě velkou neznámou. Jediný, kdo by mohl mít v této výzvě navrch, je módní návrhář a vášnivý amatérský kuchař Pavel Berky. Tomu je romská kuchyně velmi blízká, protože mu připomíná kuchyni maminky a babičky. K 8. dubnu, na který připadá Mezinárodní den Romů, si Pavel připravil jeden romský recept, který vám teď prozradíme.

Pavel Berky je módní návrhář, který slaví úspěchy u nás i v zahraničí a za své kořeny se nestydí, ba naopak. Ve své tvorbě je často promítá a propojuje s aktuálními trendy. Jeho druhou vášní je ale i vaření a to v letošním roce maličko převážilo i právě jeho účastí v soutěži MasterChef Česko, kde se mu zatím daří.

Gypsy burger

Pro letošní Mezinárodní den Romů, který se konal v dubnu, si Pavel přichystal jeho oblíbené propojení kultur. Tentokrát ale v kuchyni. Gypsy burger, jak nazval svůj recept, propojuje moderní gastronomii s tradiční romskou kuchyní. V rámci romské výzvy v MasterChefovi vám nyní recept prozradíme.

Fandí mu vítězka

Pavel Berky si už v rámci soutěže vyzkoušel připravovat a prodávat svůj vlastní sendvič v Bageterii Boulevard. Pavel je v první řadě designér, což se podepsalo i na tomto sendviči, který když jste uviděli, dostali jste na něj chuť. Design sendviče však není to jediné, kde se Pavlovi podařilo spojit módu s gastronomií.

U každého svého pokrmu hledí na to, aby lahodil i oku. Jeho kreativitu obdivuje i Pavlova kamarádka a vítězka loňské řady MasterChef Kristína Nemčková Ta v nedávném rozhovoru prozradila, že Pavel je její velký favorit.

Na recept na Gypsy burger Pavla Berkyho se podívejte v galerii. Věříme, že vás oslní jak designem, tak svou chutí.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy