Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Romantická dovolená se změnila v noční můru: Krásnou dívku (†22) našli mrtvou, snoubenec zmizel

Zdroj: Profimedia
Záhadná smrt

Americká influencerka Gabrielle ’Gabby’ Petito byla se svým snoubencem na vandru, když v tom zmizela. Její partner nic nenahlásil a místo toho se také vytratil, proto se na něj policie zaměřila. Po několika dnech pátrání bylo nalezeno mrtvé ženské tělo v národním parku na západě Spojených států, které podle FBI patří právě nebohé Gabby. Co se vlastně stalo?

Měla to být nezapomenutelná dobrodružná dovolená. Krásná dvaadvacetiletá influencerka Gabrielle Petito odjela se svým stejně starým snoubencem Brianem Laundriem na několikaměsíční vandr po Americe. V dodávce obráželi známá místa a vše dokumentovali na sociální sítě. Nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco v nepořádku a Gabby se často ozývala své rodině bydlící v New Yorku.

Pár se poprvé setkal na střední škole v okrese Suffolk v New Yorku a plánovali společnou budoucnost. Společně se vydali dne 2. července na čtyřměsíční výlet do americké přírody v přestavěné dodávce. Cestu dokumentovali jak na sociální sítě, kde Gabby sleduje více než pětatřicet tisíc lidí, ale také na jejich společný YouTube kanál „Nomadic Statik”.

Brian beze stop zmizel

Vše ale začalo nabírat na obrátkách, když se 1. září vrátil Brian domů ke svým rodičům žijícím na Floridě sám bez Gabby. Rodiče dívky neměli o jeho návratu ani tušení, protože nikomu nic nenahlásil. Gabby se rodičům dlouhou dobu neozývala, což jim přišlo zvláštní, proto zalarmovali policii. Ta vyhlásila 11. září pátrání.

Policisté kontaktovali i Briana, ale ten s nimi odmítl spolupracovat a místo toho si sbalil batoh a doma řekl, že míří do nedaleké přírodní rezervace. Zlom v celém případu přišel v neděli 19. září, kdy bylo v Národním parku Grand Teton objeveno ženské tělo.

Vyšetřovatelé si nejdříve nebyli stoprocentně jistí, jestli patří pohřešované influencerce, ale vše nasvědčovalo tomu, že je to ona. V pondělí 20. září potvrdila FBI podle webu BBC, že ostatky nalezené ve Wyomingu skutečně patří nebohé Gabby. ​Příčinu úmrtí by měla odhalit až úterní pitva.

Mělo u nich dojít k domácímu napadení

Policie také stále nenašla Briana, který záhadně zmizel. Zároveň ale zdůrazňuje, že v současnosti je pouze „zájmovou osobou,” ne obviněným.

Během pátrání vyšla najevo další znepokojující věc. V srpnu se dostal pár do hledáčku policistů v Utahu kvůli údajnému domácímu napadení. Protože spolu cestovali nepřetržitě po dobu několika týdnů, vzrůstaly u nich hádky, které měly přerůst ve fyzické napadení. Brian nebyl obviněn, jen byl poslán na noc do motelu, zatímco Gabby zůstala v dodávce. Podle informací měla influencerka vykazovat stavy separační úzkosti.

Související články

Další články