Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Roman Vojtek jako božský Kája: V seriálu Volha ztvárnil samotného Gotta

Roman Vojtek ztvární Karla Gotta v seriálu Volha.
Zdroj: Se souhlasem ČT / Se souhlasem ČT Ivo Gill / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
VOLHA

Herci Romanu Vojtkovi (51) zpíval Karel Gott (†80) na svatbě, teď si Mistra zahraje on v minisérii České televize Volha. Gott tak bude po Landovským další postavou, která se bude opírat o reálný předobraz. „Hlasem se Karlu Gottovi přiblížím, ale podoba s ním tam úplně není,“ sdělil herec a zpěvák redakci eXtra.cz a přidal podrobnosti z natáčení.

Série Volha se blíží do finále a hlavní postavě, Standovi Pekárkovi, jehož ztvárňuje herec Kryštof Hádek (41), se konečně splní sen, a to svézt Karla Gotta. Toho si střihnul Roman Vojtek, který se redakci eXtra.cz pochlubil, že sám měl za života s Mistrem pár zážitků, a dokonce mu Gott osobně zpíval na svatbě.

„Byl to nápad mého kamaráda rozhlasového moderátora Martina Hrdinky. Na slavnosti po obřadu si sezval všechny svatebčany kolem sebe a řekl, že umí perfektně napodobit Karla Gotta. A začal velice trapně zpívat a imitovat Mistra. Vydržel to opravdu dlouho, až se všichni svatebčané chytali za hlavu, jak špatně ho předvádí. A Martin naštvaně řekl, že se na to může vykašlat, když se nám to nelíbí. A pak změnil výraz ve tváři a oznámil: Dámy a pánové, Karel Gott! Ukázal za sebe a z auta vystoupil skutečný Karel a začal zpívat. Všichni byli nadšení,“ prozradil herec.

Vojtek: Gotta hraji zády ke kameře

Karel Gott se napodobuje dobře, protože měl charakteristický hlas,“ přišel s překvapivou informací Vojtek. V seriálu se jej ale bohužel prý moc nedočkáme. Ve Volze jsem zabíraný z dálky a zády ke kameře, například jak probíhám houfem ctitelek. Když mám dialog s hlavním hrdinou Standou Pekárkem, tedy Kryštofem Hádkem, tak za jízdy v autě a sedím ve tmě, protože hlasem se sice přiblížím Karlu Gottovi, ale podoba s ním tam úplně není,“ přiznal se redakci eXtra.cz.

Malý člověk ve velkých dějinách

Minisérie České televize Volha nabízí divákům pohled do zákulisí Československé televize v době komunismu a života jednoho malého člověka, který chtěl být řidičem pro Hulizu, a tak se stal udavačem StB.

„Standovi Pekárkovi se splní jeden z jeho životních cílů. Do služebního auta mu konečně nastoupí sám Maestro – Karel Gott. Ve Volze spolu vyslechnou nový hit o kapitánu Minaříkovi, ale zvlášť dlouhých dialogů se divák nedočká, protože Standa Pekárek si jako vždycky vystačí sám. Vymámí z mistra množství podepsaných fotografií, a do smrti se tak může chlubit tím, že dobře zná Goťáka,“ popsal kreativní producent Josef Viewegh a navázal tak na citát režiséra Jana Pachla: „Pekárek je metafora češství.“

Další díl seriálu Volha můžete sledovat v neděli 23. dubna 2023 ve 20:10 na ČT1.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy