Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Roman Šmucler o návratu roušek: Epidemii jen prodlouží a zbytečně prudí zdravé lidi

Roman Šmucler o návratu roušek: Epidemii jen prodlouží a zbytečně prudí zdravé lidi
Zdroj: Profimedia
koronavirus
Nový školní rok se blíží a ministerstvo zdravotnictví se obává nejhoršího. Z důvodu možného rozšíření koronaviru tak od 1. září opět zavedlo povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách. Podle Romana Šmuclera je ale obyčejná rouška bezvýznamná a sám by zavedl spíše respirátory. Obě varianty jsou však dle jeho názoru pro osoby bez zdravotních obtíží zbytečné.

K plošnému znovuzavedení roušek v České republice se redakci eXtra.cz vyjádřil člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler. „Roušky epidemii jen prodlouží. Jedná se spíše jen o politickou záležitost,“ řekl Šmucler. Jako příklad uvedl Francii, kde se roušky nesundávají téměř nikde. „Vnímají to jako důvěru v prezidenta. Kdo má roušku, miluje hlavu státu,“ popsal aktuální dění ve Francii, kde je nyní na dovolené a věří, že podobně se teď smýšlí i v Česku.

Mnohem více se ale diví povinnosti studentů nosit ochranné pomůcky v prostorách školy, ale už ne ve třídách. „Nošení roušek u malých dětí nedává žádný smysl. Pokud jde o učitele, ať si vezme respirátor nebo štít,“ zdůraznil.

Šmucler zato naprosto chápe větrání ve třídách, které podle všeho bude doporučeno v manuálu k ochraně proti koronaviru, není to podle něj ale žádný nový objev. „Největší šance chytit nemoc nastává, když člověk dlouho zůstává v uzavřených místnostech. Za socialismu se tak ve školách normálně větralo. Proto tam jsou okna,“ upozornil.

Druhá vlna podle doktora Šmuclera nedorazí a některé státy jen zpomalují tu první, protože nevěří zdravotnickému systému. Mezi nimi je i Česká republika. Proto by Roman Šmucler navrhl jiné řešení, jak se koronaviru zbavit. „Osobně bych dal na lékařský předpis respirátor ohroženým skupinám. Rouška jako taková je málo. Všichni ostatní by si ani nevšimli, že koronavirus prodělávají,“ popsal Šmucler a dodal, že ochranou úst a nosu se prudí zdraví lidé a naopak se málo chrání ti skutečně ohrožení.

Související články

Další články