Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Roman Skamene slaví 65: Veksláci si ze mě udělali maskota, šampaňské teklo proudem

Roman Skamene slaví 65: Veksláci si ze mě udělali maskota, šampaňské teklo proudem
Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 18 fotografií
Všechno nejlepší
Když se řekne Bony a klid, každému okamžitě naskočí i jméno pražského veksláka Bínyho. Jeho představitel Roman Skamene (65) dnes slaví narozeniny. Jak nám prozradil, nejprve se bál, že po něm šmelináři půjdou, stalo se však něco úplně jiného. Udělali si z něj maskota a v jejich společnosti se bavil jako král!

Roman Skamene (65) se narodil 2. října 1954 v Plané u Mariánských Lázní. Za herectvím se ale musel záhy přestěhovat do Prahy. Jeho malý vzrůst pomáhal filmařům, kteří ho mohli i v dospělosti obsazovat do dětských rolí. Ta osudová přišla na konci 80. let.

Skamene v kultovním filmu Bony a klid ztvárnil veksláka Bínyho, jenž patří k nezapomenutelným postavičkám českého filmu. „Ze začátku jsem měl strach, že po mně půjdou veksláci, protože to je film o nich a já prozrazuju jejich finty. Ale opak byl pravdou, protože já se stal jejich maskotem,“ zavzpomínal Skamene pro eXtra.cz na staré časy.

„Kamkoliv jsem přišel a pohybovala se tam tahle struktura lidí, otevíralo se šampaňské. Takže oni mě strašně milovali a pořád byly nějaký akce, takže já jsem pořád někde šmejdil, chlastal a všechno možný,“ dodal se smíchem.

Film sice vznikl těsně před revolucí, stejně se ale nevyhnul schvalovacímu procesu. U cenzorů neprošel a skončil v trezoru. Vekslákům se ale podařilo přes známého udělat kopii a snímek Bony a klid se rozšířil nelegálními cestami raketovou rychlostí. Potom se dostal i do kin, protože komunistům došlo, že už ho stejně viděla půlka Československa.

Roman Skamene si svou ikonickou roli zopakoval ještě v roce 2014, kdy šlo do kin už o poznání méně populární pokračování Bony a klid 2. Přejeme všechno nejlepší!

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy