Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Roman Prymula vyzývá lidi, aby se vyhýbali Praze: Jezděte tam jen do práce, míní

Roman Prymula vyzývá lidi, aby se vyhýbali Praze: Jezděte tam jen do práce, míní
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
ministr zdravotnictví
Koronavirus se stále šíří světem a v Česku se posledních týdnech objevily tisíce nových případů nákazy. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) promluvil o tom, že je pro seniory nebezpečné chodit ven. Zároveň také označil Prahu jako rizikovou a doporučuje se jí kromě pracovních cest vyhýbat v dalších týdnech.

Už na tiskové konferenci se Roman Prymula, šéf resortu zdravotnictví, vyjádřil o tom, že pro seniory je pobyt venku rizikový. Nabádal je však, aby se nebáli chodit a spíš volili ta místa, kde se nebude sdružovat tolik lidí, tedy například procházky do parků a pro nákup si dojít do menšího obchodu. Zatím se ministr nechystá ani měnit otevírací dobu marketů, jako tomu bylo v první vlně.

"V obchodech je riziko malé, pokud nákupy budou rozumné a nebudou se tam tlačit lidé a budou v rouškách, tak riziko je malé. Problém je v MHD, tam riziko je a omezení nákupní doby to zcela neeliminuje, pokud senioři pojedou na nákupy MHD," vysvětlil ministr Prymula.

Práce v Praze ano, jinak se jí vyhněte, míní Prymula

Nový ministr zdravotnictví promluvil pro Blesk Zprávy a podle něj se Praha do karantény nedostane. "To je opatření, které si technicky a prakticky nedovedu představit, ale co se týče krizového stavu, ten po nějaké době vzniknout může," vysvětlil Prymula.

S nouzovým stavem plánují počkat minimálně do krajských voleb, které budou příští víkend. Dodal, že při zhoršení situace a nedostatku zdravotnického personálu by mohl být vyhlášen. Za stavu nouze by mohli využít mediky, kteří pomáhali už při první vlně.

Praha je v současné době ohniskem koronaviru. Roman Prymula je toho názoru, že za prací do hlavního města lidé jezdit mohou, ale měli by se vyhnout akcím, které s prací spojené nejsou. "Za prací bych do Prahy jel, ale co se týká dalších aktivit, které nejsou nezbytně nutné, po dobu dvou až tří týdnů bych je omezil," vysvětlil ministr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy