Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Roman Prymula vysvětluje zavření škol: Byly otevřené chvíli a vyšplhaly se na první místo

Roman Prymula vysvětluje zavření škol: Byly otevřené chvíli a vyšplhaly se na první místo
Zdroj: reprofoto TV Nova
koronavirus
Jedno z opatření, ze kterých lidé rozhodně nemají radost, je uzavření škol. Někteří musí zůstávat doma se svými malými dětmi a výuka přes internet není zrovna jednoduchá ani pro učitele. Ministr zdravotnictví Roman Prymula v novém videu vysvětlil, proč bylo nutné školy uzavřít.

Děti ve věku 11–15 let tvoří 4,1% z nakažených nemocí covid-19. To se sice zdá jako malé číslo, ovšem podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je realita jiná. Ve svém novém videu vysvětlil, proč muselo dojít k uzavření škol.

4,1% nyní nízké číslo, jak by si mohl leckdo myslet. „Je to poměrně obrovské číslo. Když se podíváme na klastry, které ve školách vznikly, tak přesto, že byly otevřeny poměrně krátkou dobu, tak se vyšplhaly na první místo,“ vysvětlil Prymula.

„Je zřejmé a platí to i z celosvětových dat, že školy jsou opravdu obrovským rezervoárem infekce a většina zemí, které otevřely školy, se dostala do následných problémů,“ dodal ministr zdravotnictví.

Výčitky

Lidem, kteří Romana Prymulu na Twitteru sledují, jeho vysvětlení ovšem nestačí. Mají další dotazy a vyčítají vládě spoustu kroků. „Uvědomili jste si, že nás nutíte dávat děti do školky, kde je kontakt s ostatními maximální, oproti školám, kde žáci sedí v lavici a mají roušky?“ zní jedna z otázek.

„Opravte mne, ale jsou zavřený školy, vypnutý wi-fi, styk skoro žádný, roušky venku i uvnitř, tak mi sakra neříkejte, že největší problém jsou školy. Máme skoro 15 tisíc nakažených a Vy tu plácáte nesmysly,“ napsal naštvaný občan.

Související články

Další články