Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Roman Prymula: Svatby do 10 lidí, na letní hudební festivaly zapomeňte

Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
koronavirus
Česká republika už více než dva týdny bojuje se zákeřným koronavirem. V současné době je v Česku nakaženo koronavirem 3805 lidí a 44 zemřelo. Premiér Andrej Babiš (65) souhlasil s prodloužením nouzového stavu do 30. dubna. Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula se nechal slyšet, že svatby budou možné do 10 lidí a na letní hudební festivaly patrně mohou všichni zapomenout.

Celý svět bojuje s pandemií koronaviru. Celosvětový počet obětí na koronavirus překonal hranici 50 tisíc. Česká republika sice přijala jedny z nejpřísnějších opatření v Evropě, ale přesto počet nakažených nezadržitelně stoupá.

Premiér Andrej Babiš souhlasil s prodloužením nouzového stavu do 30. dubna. Češi se ale ptají, tak to bude dál? S přicházejícím létem má spousta lidí naplánované svatby, velkolepé oslavy a všichni se ptají, zda se uskuteční letní festivaly, se kterými počítá několik desítek tisíc lidí.

Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula sdělil webu Seznam Zprávy, jak si myslí, že to bude v nadcházejících měsících vypadat.

Bude těžké jezdit do okolních zemí, kde ta situace může být horší. Vidíme Itálii, kde se ten vývoj podařil zastabilizovat, ale rozhodně ne vyřešit. Takže by to zatím nebylo bezpečné. Nechci být úplně striktní. Mohou být třeba ostrovy nebo země mimo Evropu, kam by to šlo. Ale tam čekám, že se budou oni chránit,“ odpověděl na otázku, zda se Češi letos podívají někam do zahraničí.

Co se týče svateb a letní festivalů, tak je v tomto ohledu mnohem striktnější. „U svateb v červnu je šance v nějaké minimalizované podobě. Určitě ne 100 osob, spíše 10. Festivalům asi šanci nedáme, ale letním táborům asi ano, potřebujeme odbřemenit rodiče,“ dodal.

Pokud se jeho slova potvrdí, tak se ve složité situaci ocitnou dlouho zajeté festivaly jako Colours of Ostrava, Masters of Rock, Mighty Sounds, Brutal Assault, Rock for People a mnoho dalších. Ohrožen je také samozřejmě festival Karlovy Vary.

Související články

Další články