Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Roman Prymula promluvil po skandálu: Nevěděl jsem, že jsem v restauraci

Zdroj: Se souhlasem Jakuba Poláčka / CNC / Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
ŽIVOT MINISTRA
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) byl fotografy Blesku zachycen, jak je v noci v restauraci na Vyšehradě. Společnost mu dělal Jaroslav Faltýnek (58) z hnutí ANO. Ministr Prymula se hájí, že nevěděl, že je v restauraci. Prymula uvedl, že když si to veřejnost bude přát, tak že rezignuje.

První se k noční schůzce vyjádřil šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Ten tvrdí, že v restauraci si s ministrem Prymulou dali jen kafe. "Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě," uvedl Faltýnek. Celé vyjádření Jaroslava Faltýnka najdete zde.

Tisková zpráva k návštěvě ministra Prymuly restaurace Rio's

Server blesk.cz přinesl v ranních hodinách zprávu o setkání pana ministra zdravotnictví Romana Prymuly s prvním místopředsedou hnutí Ano panem Jaroslavem Faltýnkem v restauraci Rio's na Vyšehradě. Tato restaurace je provozována společností MIDI s.r.o. a v těchto prostorách na Vyšehradě je v nájmu již řadu let. Majitelem objektu je Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Nájemník má s majitelem objektu uzavřenou platnou nájemní smlouvu. V těchto dnech se zástupci kapituly nikdo nejednal o poskytnutí jakýchkoli prostor pro jednání představitelů státu či politiků. Podle našich zjištění restaurace uzavřela provoz vůči veřejnosti na základě Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření. Událost zveřejněná deníkem Blesk nás zaskočila a nemáme k ní žádné přesné informace od nájemníka. Budeme po společnosti MIDI vyžadovat vysvětlení. Teprve na základě jejich vyjádření rozhodneme, jaké další kroky bude třeba učinit.

Michal Němeček, děkan kapituly

Více o tématu

V rozhovoru pro magazín Respekt se k celé záležitosti vyjádřil i ministr Roman Prymula. "Nevěděl jsem, že jsem v restauraci, za to se omlouvám," uvedl ministr Roman Prymula. Celý rozhovor s ministrem Prymulou najdete zde

"Myslím, že jsem toho zase tolik neprovedl. Já jsem byl pozván na úřednickou schůzku," hájil se Prymula. "Není pravda, že bych tam vstupoval bez roušky. Já měl v autě roušku. Do toho salónku, kam jsem byl pozván, jsem přišel s rouškou. Když jsem jednání opouštěl, tak přes ten dvůr jsem roušku neměl. Potom jsem si ji v autě vzal. Takže jestli jsem něco porušil... Tak jedině to, že jsem neměl roušku, když jsem do toho auta nastupoval," dodal Prymula.

Výsměch a pohrdání občany, zuří opozice

"Tato vláda je nedůvěryhodná jako celek. Není možné, aby ministr zdravotnictví, který je tváří všech opatření, tato opatření takto flagrantně porušoval. Je to celé zcela nedůvěryhodné, a pokud chce vláda zachovat dojem, že všechna tato opatření jsou nutná, musí ministr zdravotnictví odstoupit. Kdo by měl být novým ministrem, nevím a k tomu se vyjadřovat nechci, to je věcí premiéra. Já za tuto vládu nenesu žádnou odpovědnost,“ vyjádřil se pro eXtra.cz Miroslav Kalousek.

"Pamatujete na prasata v Orwellově Farmě zvířat? Přesně tak to je u nás. Všichni jsou si rovni, někdo rovnější. Tihle papaláši nemohou vést dobře náš stát v krizi. Nemají na to nejen manažersky, ale hlavně morálně. Důvěra je základ. Bez ní se vládnout nedá. Rezignujte," uvedl ke skandálu Vít Rakušan ze STAN

"Pokud jsou informace médií pravdivé, pak jde o naprostý výsměch a pohrdání občany. A také zdravotníky a dobrovolníky, kteří pracují a pomáhají v nemocnicích. Není možné, aby pan ministr Prymula i místopředseda hnutí ANO Faltýnek porušovali svévolně opatření platná pro ostatních deset milionů obyvatel. Navíc opatření, se kterými kvůli pandemii přišel právě sám pán Prymula a všem ostatním by za porušení hrozila pokuta. Těmito manýry vláda ztratí i poslední zbytky důvěry lidí a nelze se tomu divit,“ vyjádřil se na sociálních sítích šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Související články

Další články