Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Roman Prymula převzal ministerstvo zdravotnictví: Pivo po desáté večer nedostanete

Roman Prymula převzal ministerstvo zdravotnictví: Pivo po desáté večer nedostanete
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
tisková konference
V úterý si převzal epidemiolog Roman Prymula (56) ministerstvo zdravotnictví. Po převzetí velení se Prymula vyjádřil o tom, jaké má plány s ministerstvem, a již odpoledne oznámil novou otvírací dobu pro hospody a bary. Na dopolední tiskové konferenci byl i premiér Andrej Babiš (66), ten promluvil například o tom, že bude nejdůležitější zajistit dostatečné kapacity.

"Shodli jsme se, že nejdůležitější úkol v rámci covidu-19 je zabezpečit dostatečné kapacity nemocnic při jakémkoliv scénáři vývoje epidemie," nechal se slyšet na tiskové konferenci Andrej Babiš Zmínil to, že v některých krajích není moc dobré trasování v rámci Chytré karantény "Spolupráce mezi ministerstvem a kraji nefungovala dobře, proto jsem souhlasil s obnovením Ústředního krizového štábu," dodal premiér.

Jak to bude se školami

Podle slov nového ministra zdravotnictví by lepší epidemiologické situaci v Česku prospělo, kdyby ředitelé škol vyhlásili tento pátek ředitelské volno a děti by tak měly delší prodloužený víkend, vzhledem k pondělnímu státnímu svátku.

Otevírací doba podniků

Prymula varoval před novými opatřeními. Odpoledne oznámil, že hospody a bary budou od čtvrtka muset zavírat už ve 22:00. Ve stejný den omezí i sportovní akce pro diváky. Nařízení vyhlásí zítra. Na vnitřních akcích si představuje maximálně 50 lidí a na venkovních 100.

Vyjádřil se pak k možnému uzavření škol kvůli šířícímu se koronaviru. "Zavření škol si nikdo nepřeje. Nebudou se zavírat první stupně, pokud to bude možné. O ostatních se diskutuje," vysvětlil nový ministr. "My bychom chtěli apelovat na ředitele škol, aby v tomto týdnu využili pátek pro ředitelské volno," vyzval Prymula ředitele škol.

K nouzovému stavu může dojít v horizontu týdnů

"Nebude to ministerstvo covidu, ale ministerstvo zdravotnictví," podotkl Prymula. "Nechystám se dělat nějakou revoluci," dodal epidemiolog a nový ministr. Plánuje i nadále pokračovat v rozpracovaných plánech a posunout ministerstvo dál. "Nechceme dělat opatření, která budou decimovat republiku. Nikdo, ať zavede sebetvrdší opatření, tak tu krizi nevyřeší," nechal se slyšet.

"V dohledné době nouzový stav nebude vyhlášen," okomentoval Prymula. "Ale neříkám, že v horizontu jednoho nebo dvou týdnů k tomu nemůže dojít," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy