Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Roman Prymula o nové práci: Nastupuje 1. června, ČSSD schválila jeho místo vládního zmocněnce

Roman Prymula o nové práci: Nastupuje 1. června, ČSSD schválila jeho místo vládního zmocněnce
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
EXKLUZIVNĚ
Premiér Andrej Babiš nabídl minulý týden náměstkovi ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Oblíbený epidemiolog neváhal a nabídku přijal. V pondělí odpoledně jeho nově vytvořený post schválila i koaliční ČSSD a od 1. června se Prymula ocitne v "novém" zaměstnání. Finančně si pohorší, ale pro eXtra se netajil svými pocity z nové práce...

"Už jsme se s panem premiérem dohodli a před chvílí to schválila vláda, takže od prvního června nastane změna mé pozice," řekl eXtra Roman Prymula, jehož odchod byl poměrně za zvuku prásknutí dveří na ministerstvu zdravotnictví.

O svém odchodu z ministerstva dopředu upozornil média. Prymula oznámil, že chce funkci náměstka pro zdravotní péči opustit na konci května. Odchod zvažoval už v březnu, k tomu, aby zůstal, ho však přesvědčil Babiš po vypuknutí epidemie koronaviru. O budoucnosti Prymuly minulou středu Babiš také hovořil na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem.

Prymula byl klíčovou postavou v boji s epidemií a když se rozhodl, že kvůli vlažným vztahů s ministrem Vojtěchem odejde, z vlády přišla nabídka na post vládního zmocněnce. "Půjde o tématiku, které jsem se věnoval celý život a věřím, že k ní něco mohu říct a zároveň něco dobrého udělat," řekl Prymula pro eXtra.

S platem si podle našich informací pohorší. Bude mít méně peněz než na pozici náměstka ministra zdravotnictví. "Všechno není jen o penězích. Půjde o organizaci celého systému a vytvoření koncepce, takže to není spojeno s tím, že by člověk zítra šel do laboratoře," nastínil epidemiolog, že půjde o manažerskou funkci.

Prymula zároveň upřesnil, že s Vojtěchem se baví o tom, jak najít cestu, jak spolu vycházet do budoucna. "S panem ministrem jsme se dohodli na nějakém postupu, ve středu ráno se potkáme a probereme možnosti další spolupráce na ministerstvu zdravotnictví a snažíme se najít nějakou cestu," dodal Roman Prymula, o kterém třeba ministr Jan Hamáček řekl, že měl na pozici ministra zdravotnictví nahradit Vojtěcha.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy