Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Roman Prymula o návratu k normálu: Tvrdá opatření do jara. Kdy sundáme roušky?

Roman Prymula o návratu k normálu: Tvrdá opatření do jara. Kdy sundáme roušky?
Zdroj: Profimedia.cz
odhad
Poradce premiéra Andreje Babiše (66) a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) přišel s vyhlídkami, jak by to mohlo následující měsíce vypadat a také, kdy bychom se mohli vrátit k normálnímu životu. Nebo alespoň o kus blíž.

"Když se podíváme na situaci v celé Evropě, tak zatím panuje poměrně velká opatrnost, minimálně co se týče těch chladnějších měsíců. Někdy do března, počátku dubna není asi možné očekávat nějaké výraznější rozvolnění, a to ani ve smyslu, že by se už nepoužívaly roušky," odhadl exministr zdravotnictví Roman Prymula při rozhovoru se serverem Novinky.cz

"Jak bude ale postupně narůstat proočkovanost a zavede se systém antigenního testování na různé události, tak může být povolována řada aktivit. Samozřejmě pokud se ti lidé prokážou, že jsou očkovaní nebo jsou negativní," dodal.

Roušky sundáme o prázdninách?

Plošné nošení roušek podle něj skončí už o prázdninách. "Postupně je asi budou nosit lidé, kteří budou chtít eliminovat to riziko nákazy, nenechali se očkovat nebo nemohou se nechat očkovat. Ale myslím si, že už to skutečně nebude ani zdaleka v takovém masovém měřítku, jako tomu je teď," vylíčil Prymula.

Podle poradce premiéra se však nedostatečně testuje. V současné době se denně udělá 50 až 70 tisíc antigenních testů. To Prymula už dříve označil za nedostatečné a nic se nezměnilo. "Je to stále nedostatečné. Pokud se na to podíváme z toho úhlu pohledu, že chceme tu společnost začít otevírat, a pokud chceme spustit nějaké aktivity, tak tady by se mělo prostě testovat více. Odhaduji, že by bylo potřeba dělat minimálně 200 tisíc testů denně. Systém by měl využívat i další různé a jednodušší testy, jako jsou ty ze slin, kloktací a podobně," doporučil exministr.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy