Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Roman Prymula má jasno: Kdy sundáme roušky a jaká opatření jsou ve hře

Epidemiolog Roman Prymula.
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Konec respirátorů je zatím v nedohlednu. Epidemiolog Roman Prymula v pořadu na CNN Prima NEWS uvedl, že se jich ještě minimálně půl roku nezbavíme. Podle něj se totiž dostatečně prokázala účinnost ochrany úst.

Český epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula přiblížil současnou situaci s koronavirem. „Respirátorů se minimálně další půlrok nezbavíme,” nechal se slyšet v rozhovoru na CNN Prima NEWS. Dodal totiž, že počet nově nakažených koronavirem stále stoupá, i když jen mírně. Respirátory zůstanou tak, jak jsou. Ve veřejných prostorách asi budou další dvě čtvrtletí, jejich účinnost se prokázala,“ dodal.

O plošných opatřeních se nejedná

Podle něj tak není důvod jakkoli měnit současné restrikce, které se týkají koronaviru. „O plošných opatřeních se rozhodně nebude jednat, ale další rozvolňování zatím není na místě,” uvedl. Nezavrhl však přísnější lokální opatření, pokud se například virus rozšíří v jedné škole.

Naopak ani zpřísnění podle něj není cesta ven.V porovnání s nejhorší situací v nemocnicích se budeme pohybovat maximálně na pětině počtu hospitalizovaných. Problém je u seniorů. Nejen u neočkovaných, ale je to otázka vyprchávání protilátek, takže musíme aplikovat třetí dávku,” doplnil Prymula.

Související články

Další články