Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Roman Prymula je jako bumerang: Na veřejné funkce nedávno zanevřel, teď dělá pro prezidenta

Zdroj: Profimedia
návrat
Roman Prymula (57) před časem sliboval, že se do žádné veřejné funkce už nevrátí. Prezident Miloš Zeman (76) si ho však přál jako svého poradce v oblasti koronaviru, na což epidemiolog kývnul. Po několika skandálech, kdy se ve veřejné funkci nechoval tak, jak sám doporučoval či nakazoval, se opět vrací na výslunní.

Ještě v polovině února se epidemiolog Roman Prymula kasal s tím, že se vzdává veřejných funkcí a už se do nich nevrátí. Teď však přikýval na nabídku stát se poradcem hlavy státu Miloše Zemana na Pražském hradu. Epidemiolog pro TN.cz tuto informaci potvrdil. "Ano, mohu potvrdit, že jsem poradcem pro zdravotnictví," nechal se slyšet Prymula.

O návratu do veřejné funkce však přemýšlí jinak. "Dělám to bezplatně," dodal exministr zdravotnictví a přiznal, že byl prezidentem požádán, zda by funkci nechtěl obsadit. Tuto informaci minulý týden potvrdil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Prymula je tedy oficiálně poradcem na Pražském hradě spolu s dalšími 14 kolegy.

Co se týče veřejných funkcí, Prymula zrovna šťastlivec nebyl. Jako náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dlouho nesetrval. Pak jako samotný ministr zdravotnictví vydržel zhruba měsíc, byl však vyfocen, jak vychází z restaurace Rio's Vyšehrad. V té době sám nařídil, že všechna restaurační zařízení zůstanou ve večerních hodinách zavřená. Nakonec působil jako poradce Andreje Babiše, ale po jeho účasti na fotbalovém zápase se s ním rozloučil i premiér.

"Jestli něco nesnáším, tak je to papalášství. Pokud on nemá na to sociální inteligenci tak bohužel, je mi líto. On je odborník, ale evidentně nechápe, že nemůže kázat vodu a pít víno. Pokud ráno apeluje na lockdown, pak má jít příkladem. Proto jsem to ukončil," vysvětlil v půlce února Babiš. Prymula byl totiž v té době pro tvrdý lockdown.

Související články

Další články