Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Roman Prymula exkluzivně: Nabídku od premiéra Babiše na post vládního zmocněnce přijmu

Roman Prymula exkluzivně: Nabídku od premiéra Babiše na post vládního zmocněnce přijmu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
EXKLUZIVNĚ
Po několika vzkazech přes média mezi ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a jeho náměstkem Romanem Prymulou se objevilo překvapivé řešení. Premiér Andrej Babiš nabídl uznávanému epidemiologovi, který už se chystal ministerstvo ke konci května opustit, místo zmocněnce pro zdravotnictví na Úřadu vlády. Prymula exkluzivně pro eXtra řekl, že místo přijme.

"Nabídka pana premiéra mě zaujala a potěšila. Ano, nabídku přijmu," řekl eXtra Roman Prymula, který byl delší čas jako náměstek ministra zdravotnictví nespokojen s děním v rezortu. "Dál bych se k tomu už nevracel. Co se stalo, se stalo a jedeme dál," dodal uznávaný epidemiolog.

Na Úřadě vlády tak v případě, že s jmenováním Prymuly do nové funkce nebude mít problém koaliční partner ČSSD, vznikne nový post vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Obdobně už tam funguje deset zmocněnců, mimo jiné pro sport, jadernou energetiku, lidská práva či informační technologie a digitalizaci.

Podle našich informací by se mělo jednat o pozici, z níž by Prymula dohlížel na různé zdravotnické projekty zaměřené na osvětu a prevenci. Včlenit by se měl také přímo do struktur Úřadu vlády.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy