Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Dvojí život: Roman Prymula brojí za těžký lockdown, sám si šel na fotbalový zápas Slávie

Zdroj: Profimedia.cz / foto Pavel Mazáč / Deník Sport
covid vs. fotbal
Kvůli horšící se epidemiologickou situaci v Česku by premiérův poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula byl pro, aby sev zemi na nějakou dobu zavedlo velmi striktní opatření v podobě lockdown. Pro eXtra.cz také uvedl, že by byl pro, aby policie vůči lidem, kteří porušují vládní nařízení, přitvrdila. Nyní to však vypadá, že Prymula káže vodu a pije víno. Byl totiž spatřen na fotbalovém zápase Slávie, na který se běžný občan nedostane, kde se očividně dobře bavil.

"Dostáváme se na nějaké rozcestí, kde si opravdu musíme říct, a ono těch řešení už není opravdu moc, buď tady bude krátkodobá tvrdá restrikce, dva až tři týdny, a pak uvolnění, nebo budeme v režimu, v jakém jsme," prohlásil Roman Prymula, dle kterého se vývoj epidemie zhoršuje a zdravotnické kapacity se během dvou týdnů dostanou do maximální kapacity.

"Nemůže to být tak jako doteď, kdy jsou nějaká opatření, která se vůbec nedodržují, muselo by to být nastaveno přísně, aby k těm kontaktům nedocházelo," řekl pro eXtra.cz Prymula, podle kterého je problémem neustálé nedodržování vládních nařízení a chce, aby policie přistoupila k větším sankcím za porušování opatření. "Pokud to chceme dodržovat a nechceme mít mrtvé jedince, tak je to řešení," uvedl.

Brojí za těžký lockdown, ale jde si na fotbal

Roman Prymula byl však ve stejný den, kdy mluvil o tvrdém lockdownu spatřen na fotbalovém zápase Slavie, na které mimojiné bežný občan nesmí a očividně měl o zábavu postaráno. Zápas si dle snímku, který zachytil fotograf Deníku Sport užíval ve společnosti kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře (53), europoslance a místopředsedy ODS Alexandra Vondry či ředitele ČT Petra Dvořáka

Související články

Další články