Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Roman Prymula bojuje proti koronaviru: V hospodách jen šest lidí u stolu, nařídil ministr

Roman Prymula bojuje proti koronaviru: V hospodách jen šest lidí u stolu, nařídil ministr
Zdroj: Profimedia.cz, Archiv
+ Další fotografie
opatření
Od pondělí 5. října na dobu třiceti dnů vyhlásila vláda nouzový stav. Ministr zdravotnictví Roman Prymula zavedl několik nových opatření v souvislosti s šířícím se koronavirem. V nich jsou mimo jiné i nová pravidla pro navštěvování restaurací a hospod.

Od 5. do 18. října se musí návštěvníci restaurací a hospod řídit protikoronavirovými opatřeními. Nově je omezen počet lidí u jednoho stolu. Tam bude moci po dobu čtrnácti dnů sedět nyní jen šest osob. Dále platí, že mezi 22. hodinou a šestou ranní musejí být provozovny uzavřeny.

„Nechceme, aby se aktivity, které jsou spojeny s oslavami, přesunuly například ze školních míst do restaurací a tady zase docházelo k přenosu,“ objasnil ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci, kde vyhlásil nouzový stav pro Českou republiku.

Předchozí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch opatření týkající se hospod také zpřísnil. Zákazníci dle zavedených pravidel mohou odložit roušku, jen pokud jedí nebo pijí. Jinak musejí mít zakrytý nos i ústa. „Připomínám, že odložit roušku můžeme jen u stolu ve chvíli, kdy konzumujeme jídlo či nápoje. Při pohybu po provozovně je nezbytné mít roušku vždy na sobě,“ uvedl již dříve Adam Vojtěch.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy