Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Román pro muže: Pauhofová ve vrtulníku, vulgarity i žhavá scéna ve vířivce

V ten samý den totiž hrála  Bratislavě.
Zdroj: Se souhlasem Bontonfilm
+ Dalších 13 fotografií
Zajímavosti

Snímek na motivy knihy Michaela Viewegha (59) Román pro muže nabízí řadu pikantností, ať už v podobě vulgarit, které v něm pronáší Miroslav Donutil (70), nebo žhavého striptýzu v podání Táni Pauhofové (37). Českou hořkou komedii z roku 2010 si mohou diváci připomenout v neděli ve 20:15 na TV Prima.

Román pro muže láká dodnes diváky nejen na velmi atraktivní obsazení, ale také na řadu pikantních scén. Jedna z nich se například odehrává ve vířivce. Táňa Pauhofová už v minulosti ukázala, že ze žhavých scén strach nemá, a pro tu, v níž ukazuje své vnady Miroslavu Donutilovi a Miroslavu Vladykovi (61), odhodila i plavky.

Diváci si na ní navíc mohou všimnout tetování, které ale ve skutečnosti nemá a bylo vytvořeno uměle. Jako snad každé natáčení i toto provázely komplikace a jedna z nich se týkala i svůdné herečky. Protože v jeden natáčecí den hrála i v Bratislavě, museli ji filmaři na místo natáčení dopravit vrtulníkem.

„Největším konkursem prošla Táňa Pauhofová na roli Tali – původně jsem chtěl obsadit neherečku, hledal jsem mezi tanečnicemi, striptérkami, ale pak jsme si řekli, že by to bylo riskantní, protože tam jsou i náročnější herecké scény. Sice jsem našel pár holek, které měly talent od přírody, ale na place by to měly příliš těžké,“ svěřil se před lety pro server Novinky.cz režisér snímku Tomáš Bařina (46), který si diváky získal i úspěšnou komedií Bobule.

Nejedná se však o jedinou pikantní scénu ve filmu; další se ovšem netýká nahoty, ale vulgarismu. Ačkoli je filmová adaptace oproti Vieweghově předloze v tomto směru o dost krotší, stejně v ní mají diváci možnost slyšet Miroslava Donutila arogantně pronášet: „Č*ráku.“

Vulgární chlapi

„Už menší radost jsem měl z toho, jak vulgární my muži jsme. To jsem se dočetl právě v té knize. Chvilku jsem se styděl, říkal jsem si, že to přece není možné; sám sebe jsem ovšem posléze utvrdil v tom, že je to pravda,“ řekl Miroslav Donutil před časem Týdeníku Rozhlas s tím, že co ale snese kniha, nesnese plátno.

„Úkolem, který jsem si před sebe postavil, bylo přesvědčit Michala (Viewegha – pozn. autora) o tom, že se kniha tak, jak je napsaná, na plátno převést nemůže, to by nám lidé odešli z kina po pěti minutách. A Michal byl tak tolerantní, Slováci na to mají krásné slovo ústretový, že mi vyšel vstříc a celou řadu vulgárních momentů z původního scénáře vyškrtl nebo nahradil dialogy mírnějšími,“ popisuje Donutil.

Často se také hovoří o tom, že to právě Donutil byl hlavním iniciátorem vzniku Románu pro muže. „Vznik Románu pro muže jsem inicioval jenom tím, že jsem Michalu Vieweghovi, když se přišel podívat na natáčení, řekl: Román pro muže by taky nebyl špatný. A to bylo všechno,” popsal herec.

Děj filmu se točí kolem tří sourozenců v podání Miroslava Vladyky, Miroslava Donutila a Vandy Hybnerové (52), kteří si vytvořili silné pouto po smrti rodičů. Společný výlet do hor bude plný tragikomických situací. Snímek uvede TV Prima v neděli ve 20:15 hodin.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy