Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Rok od úmrtí Libušky Šafránkové (†68): Nemoc před blízkými tajila do poslední chvíle

Libuška Šafránková s manželem Josefem Abrhámem.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
Rok od úmrtí

Herečka Libuška Šafránková (68) zemřela přesně před rokem. Dne 7. června 2021 nastoupila do nemocnice na plánovaný zákrok, o dva dny později však navždy odešla. Se všemi se ale stihla naposledy rozloučit. Eliška Balzerová na ni na pohřbu Josefa Abrháma, který proběhl dne 6. června, pro web eXtra.cz zavzpomínala. 

Dne 6. června se konalo poslední rozloučení s hercem Josefem Abrhámem, který zemřel již 16. května. Toto datum nevybral syn Josef Abrhám mladší náhodně, jak prozradila na jeho pohřbu herečka Eliška Balzerová.

„Tohle datum 6. června není náhodné, v tento den před rokem jsme oslavovali její (Libušky Šafránkové, pozn. red.) narozeniny, bylo to den předtím, než nastoupila do nemocnice na plánovaný zákrok a zemřela," svěřila se Balzerová pro eXtra.cz.

Rok od úmrtí

Milovaná žena Abrháma Libuška Šafránková oslavovala minulý rok narozeniny již 6. června, ačkoliv je má oficiálně až 7. června. Jenže zrovna v narozeninový den ji čekala plánovaná operace ve Všeobecné fakultní nemocnici, proto byla oslava uspořádaná o den dříve. Bylo to naposledy, co se Abrhám se svou životní láskou viděl.

Dalšího dne nastoupila do nemocnice a dne 9. června ve věku osmašedesáti let zemřela, jak tehdy webu CNN Prima NEWS potvrdil hereččin zdrcený syn. Dnes je to tedy přesně rok od ztráty jedné z našich nejoblíbenějších a nejsympatičtějších hereček.

Svou nemoc tajila

Svou nemoc přitom dokázala dlouhou dobu tajit. Šest let před úmrtím bojovala s rakovinou plic a při operaci přišla o pětinu svého dýchacího orgánu. Spekulovalo se o tom, že se jí rakovina vrátila a tentokrát již byla smrtelná. „Beru to všechno s obrovskou pokorou, nikdy nevíte, co přijde. Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý. Vždycky nás může mile i nemile překvapit,“ prozradila pro CNN Prima NEWS poté, co ji lékaři varovali, že se rakovina může kdykoliv vrátit.

Se všemi svými blízkými se stihla před smrtí rozloučit, a to právě během oslav svých narozenin.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy