Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Rok od smrti utýraného Marečka z Loun: Zabil ho otčím, matka přihlížela a sousedé nic neřekli

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 20 fotografií
neštěstí
Česko si připomíná smutné výročí úmrtí Marečka z Loun. Chlapečka, který by v březnu loňského roku oslavil třetí narozeniny a za svůj krátký život si prošel peklem. Josef Kuča měl svého nevlastního syna týrat dlouhé týdny. Mučení přihlížela Marečkova matka Simona a okolí, které bylo vůči zuboženému chlapci slepé.

Případ utýraného Marečka z Loun mají lidé v živé paměti. Chlapeček, kterého o život brutálním týráním připravil otčím Josef Kuča a jehož utrpení beze slova přihlížela jeho matka Simona, zemřel 16. února roku 2019. Podle soudu byl ale bezcitně mučen už týdny před smrtí.

Simona a Josef spolu žili od podzimu roku 2018 a fyzické násilí na chlapečkovi začal otčím páchat velmi brzy. Podle samotné matky Marečka se mělo nejprve jednat o plácání rukou přes zadek v případě, že chlapec zlobil, později to ale začalo zacházet příliš daleko…

U soudu vyplavalo na povrch, jak moc bylo týrání kruté. Kuča svého nevlastního syna mlátil pěstmi, trhal mu vlasy, kousal ho po celém těle, pálil o něj cigarety, posazoval ho na rozpálenou plotnu a sprchoval ho ledovou vodou. Simona tomuto týrání nečinně přihlížela.

Lhostejnost

Lhostejní byli vůči týranému chlapečkovi i lidé z okolí. Ty si na něm všímali nejrůznějších podlitin a zranění, dokud však nebylo po všem, vůbec nic neřekli. Až poté, co svět spatřil informaci o chlapečkově smrti, začali se na sociálních sítích vyjadřovat.

Tresty

Ústecký soud rozhodl, že pošle otčíma, který Marečka utýral, do vězení na 16 let. Josef se k činu částečně přiznal. Simoně měl původně hrozit trest v maximální výši 5 let, po rozhodnutí Vrchního soudu je ale možné, že jí bude při přelíčení hrozit vyšší trest.

Vzpomínka

Devět měsíců po smrti byl Marečkovi na pražských Vinohradech vystavěn pomníček. Na ten se skládali lidé z celého Česka a stále k němu chodí zapalovat svíčky či pokládat květiny. Z diskuzí na sociálních sítích rovněž vyplývá, že za nebohého chlapce lidé zapalují svíčky a tiše vzpomínají i doma.

Památku malého chlapečka rovněž připomíná i Marečkův strom života, který se nachází přímo v Lounech v ulici Na Horizontu. Právě tam se lidé na výročí tragické smrti nebohého chlapce sejdou, aby mu věnovali vzpomínku a zapálili za něj svíčku.

Související články

Další články