Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Rok od smrti Jiřího Pomeje: Vdova Andrea ze strachu odmítá navštívit jeho hrob

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 18 fotografií
výročí
Rakovina před rokem připravila Česko o herce a producenta Jiřího Pomeje (†54), vdova po něm, Andrea Pomeje (31), se ale stále nedokázala vyrovnat s jeho smrtí. A tak zatímco šestiletá dcera Anička chodí navštěvovat místo posledního odpočinku svého tatínka, jeho manželka to zatím odmítá.

Hrob

„Připadá mi, jako by se to stalo včera. Na Jirku myslím pořád, a to i teď, když mám blázinec. Je hodně práce, do toho finišujeme se stěhováním, takže nevím, kam dřív skočit, ale prožili jsme toho spolu tolik, že si na něj každý den zavzpomínám,“ řekla eXtra.cz vdova Andrea Pomeje

„Anička navštěvuje hrob tatínka s babičkou, já zatím neměla možnost. Od doby, kdy existuje, jsem ji sice už dvakrát vezla do Českých Budějovic za Jirkovou rodinou, ale na hřbitov bych se dostala až v noci, což se mi pochopitelně nechtělo. A asi je to dobře, že nebyla příležitost,“ překvapuje pohledná bruneta. A pak přidala vysvětlení.

Čtěte také: Jiří Pomeje (†54) má konečně hrob a chystá se pomník

Strach

„Uvědomuju si, že s Jirkovou smrtí stále ještě nejsem vůbec srovnaná. Bojím se chvíle, kdy to přijde, určitě v tu nejnevhodnější chvíli. A vím, že to bude strašné. Ještě mi to opravdu asi moc nedochází,“ říká mrazivě krásná Andrea, která je povoláním dýdžejkou.

„Zažili jsme spolu chvíle lepší i horší. Ale na ty druhé už odmítám vzpomínat, uchovávám si vzpomínku na to fajn. Spoustu věcí mě naučil, mám díky němu Aničku, do mého života patřil, patří a vždycky patřit bude,“ přidala Pomeje s tím, že v den výročí úmrtí Jiřího dcera nepůjde do školky.

Čtěte také: Proč Andrea Pomeje nepřišla Jiřího před smrtí navštívit do nemocnice?

Dcera

„Je nemocná, ale kdyby nebyla, nebála bych se pustit ji tam. Děti jsou bezprostřední, a když někde v televizi, novinách nebo časopisech zahlédnou něco o jejím tátovi, hned se jí s tím ve školce svěří, Anička s tím ale naštěstí umí pracovat. Žádné trauma z toho nemá. Asi to souvisí s tím, že poslední dva roky už Jirka nebyl intenzivní součástí jejího života, a hlavně si ve svém věku ještě stále vůbec neuvědomuje, co se stalo,“ vysvětluje.

A co budou s malou v den výročí dělat?

„Nic speciálního, nechci jí to nijak připomínat, plést jí hlavu. Časem jí asi naplno dojde, co se stalo, a pak o tom určitě budeme hodně mluvit,“ dodala maminka roztomilé holčičky

Související články

Další články