Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Rok od smrti Evy Pilarové (†80): Vdovec se ještě nevzpamatoval, manželku nemůže ani slyšet

Jan Kolomazník a Eva Pilarová byli manželé 36 let.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
královna swingu
V neděli 14. 3. uplynul rok od chvíle, kdy zemřela fenomenální královna českého swingu Eva Pilarová (†80). Vdovec Jan Kolomazník (68) si prý stále ještě neuvědomuje, že už tu jeho paní není, a přepíná televizi, když se v ní objeví záznam s jeho manželkou. „Vidět a slyšet ji zpívat bych ještě nezvládl,“ řekl eXtra.cz smutný Jan.

Eva Pilarová má smutné výročí

„Výročí Evina úmrtí vnímám už několik dní. Jsem z toho přepadlý. S tím se nikdy nevyrovnám. S kamarádkou Zuzanou Kardovou chodíme třikrát týdně na Malvazinky na hřbitov. A tato neděle bude jako každá jiná. Opět půjdu na hřbitov, dám tam Evě kytku, pomodlím se a zavzpomínám na to, jak to bylo krásný, když ještě žila,“ prohlásil pro eXtra.cz dojemně vdovec.

Ke vzpomínkám ale rozhodně nepatří proslavené songy ženy, která zvládla tři oktávy a tři tóny navíc.

Jan Kolomazník ji ještě nezvládne poslouchat

Hudbu Evy si ještě pouštět nezvládnu. Ani v televizi ji zatím nemůžu vidět a slyšet. Když se někde objeví, hned to přepínám. Ještě to nedokážu. A když někde přece jen náhodou zaslechnu, jak zpívá, jen to ve mně hrkne. Pořád jsem ve fázi, kdy si pořád ještě neuvědomuju, že tu už není. Byli jsme spolu 36 let, neumím se smířit s tím, že Eva odešla. Někdo se s tím vyrovná za pár let, jiný to nestihne ani do konce svého života. Uvidíme, jak to bude v mém případě,“ prohlašuje otevřeně muž Evy Pilarové

Ten zůstal mužem v domácnosti, o dámu svého srdce se staral po všech stránkách, vytvářel jí dokonalé domácí zázemí, takže měla po koncertech čas odpočívat. Zpěvačka si ho v častých rozhovorech s redaktorem eXtra.cz nedokázala vynachválit.

ČTĚTE TAKÉ: Tady odpočívá Eva Pilarová, pár metrů od Karla Gotta

Byla skromná a na covid nezemřela

Janu Kolomazníkovi se v poslední době v souvislosti se zesnulou manželkou honí v hlavě spousta věcí.

„Hodně si teď uvědomuju, co byla Eva zač. Byla skromná, na nic si nehrála. Spoustu krásných věcí mi o ní vyprávěli lidé například na pohřbu. A taky mě rozčiluje, že se zbytečně a nesmyslně spekulovalo o tom, že zemřela na covid. To je nesmysl. Příčina byla jiná, covid Eva neměla,“ vysvětluje. Pilarové, která poslední týdny trávila v péči boromejek, podle všeho ve skutečnosti selhaly ledviny.

ČTĚTE TAKÉ: Eva Pilarová by oslavila 81 let. Vdovec uronil slzu, ale také se smál

Mamince Evy bude už 106 let

Závěrem nás ubezpečil, že maminka Evy Pilarové, Františka Bojanovská, je stále mezi námi.

Maminka ještě žije. V červnu bude mít 106 let. Ale nekomunikujeme spolu, nikdy jsme se moc nebavili. Vím, že za ní do pečovatelského domu dochází Evina sestřenice Helena, víc ne,“ dodal.

V dobrém i ve zlém

Eva Pilarová a Jan Kolomazník spolu měli velmi intenzivní vztah.

„Chybí mi hodně. Měli jsme řadu společných zájmů, svoje hlášky, rozuměli jsme si. O Evu jsem se staral rád a jak v dobrém, tak ve zlém. Zažívali jsme spolu jak ty šťastné chvíle, co se týkalo jeviště, tak potom bohužel i situace, kdy přišly nemoci. Eva zase pomohla mně, když jsem onemocněl. Měl jsem už za totáče umřít, dávali mi pět dní života. Ale probral jsem se z toho. Pak onemocněla zase Eva, měla rakovinu, taky se z toho asi i mou zásluhou dostala. Velkou část života jsme si prostě byli oporou. Život s Evou byl báječný. Smutný i veselý, tak se to prolínalo. Ale bylo tam spíš víc tragédií než těch krásných věcí,“ svěřil se eXtra.cz již dřív.

Manželé Evy Pilarové

Eva Pilarová byla vdaná celkem třikrát. Prvním jejím chotěm byl kontrabasista Milan Pilar (1960-1964), jehož příjmení si nechala i po rozvodu. Ten zničehonic v roce 1962 emigroval, nechal ženu s čerstvě narozeným synem Milanem na všechno samotnou. Dalším jejím mužem se stal Jaromír Mayer (1968-1971). Brali se v Paříži, ale Jaromír neunesl manželčinu slávu, takže spolu vydrželi jen krátce.

Tanečníka Jana Kolmazníka potkala v divadle Alhambra, kde oba vystupovali. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mezi nimi přeskočila jiskra. Jednoho dne ale dostala hodně ošklivou chřipku a kolega se o ni začal starat. Ke svatbě dvakrát rozvedenou Pilarovou pak sice musel přemlouvat, vážila si ale jeho pořádkumilovnosti a spolehlivosti, a tak mu kývla a v roce 1984 se vzali. Muž, který předtím působil v Národním divadle nebo v taneční skupině Jiřího Korna, se pomalu vzdal kariéry a začal se naplno věnovat servisu pro svou milovanou.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy