Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Rok od pádu Mandrage kvůli démonům Víti Starého: Nečekaná slova o návratu kapely

Zdroj: profimedia
rozpad
Jen pár týdnů před příchodem koronaviru do Česka se fanoušci mohli rozloučit s kapelou Mandrage, která začátkem února 2020 odehrála svůj úplně poslední koncert. Ten se už musel obejít bez Víti Starého (32), který se stáhl do ústraní, aby mohl bojovat se svými démony. Kytarista a skladatel Pepa Bolan (45) nyní promluvil a řekl, jak na kapelu vzpomíná a zda je vůbec možné, že se někdy vrátí.

Fanoušky stále mrzí pomyslné pochování skupiny Mandrage, jež se konalo v únoru loňského roku. Frontman Vít Starý bojoval se svými démony, a protože se zcela vytratil z očí veřejnosti, není jasno, zda boj s nimi zvládl, nebo naopak stále válčí.

Velmi důležitým členem skupiny byl Pepa Bolan, kytarista a autor mnoha písní skupiny, které se staly hitem. Ten nyní v rozhovoru pro Novinky.cz řekl, jak na Mandrage vzpomíná a jestli fanoušci ještě mohou vůbec doufat v návrat.

Bolan na kapelu pochopitelně nezapomíná. „Samozřejmě to byla dlouhou dobu neodmyslitelná součást mého života, takže některé fragmenty chybí. Ale snažím se to nebrat sentimentálně,“ prozradil hudebník, který se dnes živí jako tatér.

Návrat Mandrage

S ostatními členy kapely by se Pepa Bolan rád sešel. „Určitě bychom si nad nějakým nápojem v klidu poklábosili, ale polovina kapely bydlí v Praze, a to je město, do kterého, když opravdu nutně nepotřebuji, nejezdím. Necítím se tam dobře, a přitom je to takové krásné historické místo. Například z dronu mám Prahu docela rád,“ řekl kytarista.

Rozpad kapely její členové probírali. „Rozebírali jsme to předtím asi deset let a nikam to nevedlo. S některými věcmi prostě nic neuděláte. Ten konec byl celkově takový prapodivný, ale kluci to tak chtěli, tak jejich rozhodnutí respektuji,“ sdělil.

Fanoušci zřejmě nebudou nadšení, protože Pepa Bolan v rozhovoru pro Novinky.cz pohřbil poslední naděje na to, že se Mandrage vrátí. „Musely by se stát naprosto zásadní změny. Ty se bohužel nestaly a předpokládám, že ani nestanou, takže o tom nemusím vůbec přemýšlet. Mandrage se s největší pravděpodobností nikdy na scénu nevrátí. Chvíli mi trvalo, než jsem to pochopil,“ dodal.

Související články

Další články