Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Rok od masakru v nemocnici v Ostravě: 7 obětí Ctirada Vitáska bylo uctěno památníkem

Ctirad Vitásek všem tvrdil, že má rakovinu...
Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
vraždy
Jeho motivem byla nejspíše msta. Přesněji msta za to, že mu lékaři odmítli léčit jeho domnělou diagnózu. Pod tíhou frustrace a depresí se rozhodl pro pomstu na nevinných lidech. Přesně před rokem se ve Fakultní nemocnici v Ostravě odehrál masakr, při němž Ctirad Vitásek (†42) chladnokrevně zavraždil 7 osob. Jeho oběti město uctilo památníkem.

Psalo se 10. prosince 2019, když Ctirad Vitásek v čekárně traumatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava zastřelil šest lidí. Poté navštívil svou matku, které všechno vypověděl, a odjel do Děhylova, kde se při pronásledování policií střelil do hlavy.

Prvotní spekulace ohledně vraha hovořily o tom, že se střelbou v nemocnici mstil za smrt svého dítěte. Později se ovšem ukázalo, že Vitásek byl stavebním technikem, který se ve Fakultní nemocnici v Ostravě léčil, konkrétně na oddělení hematoonkologie. Podle bývalého nadřízeného si vzal do hlavy, že je těžce nemocný a že ho nikdo nechce léčit.

Poslední, kdo viděl vraha ještě před masakrem, byla žena z personálu nemocnice. Zdravotní sestra před rokem redakci eXtra.cz sdělila, že se s mužem potkala ve výtahu a ptala se ho, kam potřebuje jet. „Řekl, že mu to je jedno, kam pojede.“ Podle svědectví ženy spolu jeli až do třetího patra, kde měl následně útočník zjistit, že v čekárně je málo lidí, a vydal se dál.

Pocta obětem

Přímo před poliklinikou Fakultní nemocnice v Ostravě byl ve čtvrtek v 10 hodin dopoledne odhalen památník, který je poctou obětem Ctirada Vitáska. Za zesnulé byla držena minuta ticha a k památníku se přišli poklonit především přeživší a pozůstalí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy