Je to na den přesně, kdy se americké město Newtown pohroužilo do šokujícího ticha. Ráno ten den se 26letý útočník Adam Lanza vydal do základní školy Sandy Hook, kde učila i jeho matka. Tu zabil doma před odchodem na svou krvavou misi, ve škole pak postřílel celkem 28 lidí, z toho dvacet byly děti ve věku 5 až 10 let.

Adam Lanza se po masakru zastřelil, motiv jeho činu je dosud, rok po tragédii, neznámý. Nikdy nebyly nalezeny žádné plány k masakru, žádné jeho poznámky, policie dosud tápe, co ho k činu vedlo a proč si za svoje oběti vybral hlavně děti.

Ještě týž den vystoupil na mimořádné konferenci prezident Barack Obama, který před tiskem a miliony Američanů nezvládl své emoce. Viditelně otřesený nejmocnější muž světa mluvil o tom, že dnes nevystupuje jako prezident, ale jako rodič. Děti toho měly mít spoustu před sebou, narozeniny, svatby, vlastní děti a rodiny.

Bezohledný masakr dětí na škole Sandy Hook se ho tak dotkl, že musel několikrát svou řeč přerušit, aby se mu nezlomil hlas. Slzy ale skrýt nedokázal a ani se za ně nestyděl, jen si je vždy rychlým gestem setřel z koutku očí.