Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Rok od masakru na základní škole Sandy Hook: Připomeňte si emotivní řeč Baracka Obamy, který se dojetím rozplakal

Rok od masakru na základní škole Sandy Hook: Připomeňte si emotivní řeč Baracka Obamy, který se dojetím rozplakal
Zdroj: Youtube

Je to na den přesně, kdy se americké město Newtown pohroužilo do šokujícího ticha. Ráno ten den se 26letý útočník Adam Lanza vydal do základní školy Sandy Hook, kde učila i jeho matka. Tu zabil doma před odchodem na svou krvavou misi, ve škole pak postřílel celkem 28 lidí, z toho dvacet byly děti ve věku 5 až 10 let.

Adam Lanza se po masakru zastřelil, motiv jeho činu je dosud, rok po tragédii, neznámý. Nikdy nebyly nalezeny žádné plány k masakru, žádné jeho poznámky, policie dosud tápe, co ho k činu vedlo a proč si za svoje oběti vybral hlavně děti.

Ještě týž den vystoupil na mimořádné konferenci prezident Barack Obama, který před tiskem a miliony Američanů nezvládl své emoce. Viditelně otřesený nejmocnější muž světa mluvil o tom, že dnes nevystupuje jako prezident, ale jako rodič. Děti toho měly mít spoustu před sebou, narozeniny, svatby, vlastní děti a rodiny.

Bezohledný masakr dětí na škole Sandy Hook se ho tak dotkl, že musel několikrát svou řeč přerušit, aby se mu nezlomil hlas. Slzy ale skrýt nedokázal a ani se za ně nestyděl, jen si je vždy rychlým gestem setřel z koutku očí.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy