Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Rok od hororového útoku v Bohumíně: Místní pořád pláčou, kdy už bude soud

Rok od hororového útoku v Bohumíně: Místní pořád pláčou, kdy už bude soud
Zdroj: Extra.cz
+ Další 2 fotografie
výročí tragédie

Na výročí hrozivého žhářského útoku v Bohumíně se lidé sešli u nově postaveného pomníku obětem neštěstí. Rok po události se příbuzní a obyvatelé sídliště s tragickým činem smiřují jen těžko.

Nově postavený památník obětem žhářského útoku v Bohumíně místní lidé příliš nepřijali. Nejspíš jim až příliš připomíná bolestivé vzpomínky z minulého roku, kdy tam šílený žhář zapálil byt, ve kterém byli lidé.

Útočník Zdeněk K. (55) se mstil za to, že ho manželka opustila a nastěhovala se do bytu, kde bydlel její syn s družkou a svým synem. V osudný den se v bytě konala oslava narozenin a bylo tam 15 lidí. Muž polil benzínem vchodové dveře a následně je zapálil. Před plameny nebylo během chvíle kam uniknout.

Žár tak zabil manželku útočníka, jeho syna, vnuka a jeho matku. Zároveň při otřesném činu zemřely i další dvě děti pozvané na oslavu. Pět dalších lidí pak zahynulo při pádu z okna v zoufalé snaze se zachránit. Čtyři lidé se zachránili přes sousední balkon.

Příbuzní čekají na soud

Známými a příbuznými obětí stále cloumá smutek a vztek. “Kluci spolu dělali v železárnách,“ řekla deníku Blesk jedna z žen, které na místo neštěstí donesly svíčky a květiny. „Už je to rok, a pořád není soud,“ posteskla si.

Proces s obviněným by měl být v září a jistě bude ostře sledovaný. „Doufám, že dostane doživotí. A nebude to mít za mřížemi jednoduché. Zabil i děti, a to se neodpouští ani ve vězení,“ řekly Blesku ženy, které nechtěly být jmenovány.

Shrnutí šíleného útoku:

- Jedná se o nejtragičtější požár v historii samostatné České republiky.

- Událost se stala v panelovém domě v Nerudově ulici v Bohumíně 8. srpna 2020

- Útok si celkem vyžádal 11 mrtvých.

- K požáru došlo v 11. patře, přičemž šest lidí uhořelo a pět lidí zemřelo poté, co vyskočili z okna

- Za útokem byly spory v rodině, kdy pachatel neunesl, že od něj odešla manželka a přestěhovala se ke svému synovi a jeho družce.

- Zadrženým byl tehdy pětapadesátiletý otec jedné z obětí, Zdeněk K který se k činu přiznal. Nyní čeká ve vazbě na soud, který by měl začít v září.


Související články

Další články