Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Velký přehled svátků a volných dnů v roce 2020: Jak si vybrat nejdelší dovolenou?

svátky
V roce 2019 jsme si volna moc neužili, protože většina svátků připadla na víkend. Letos se to ale změní. Čeká nás šest prodloužených víkendů a na sobotu a neděli připadnou pouze dva svátky. Podívejte se na přehled svátků pro rok 2020.

První svátek v roce 2020 připadá na středu. 1. ledna budeme oslavovat jak Nový rok, tak i Den obnovy samostatného českého státu. Tento svátek sice nepřipadá na pátek ani pondělí, ale hned ten následující ano. A to svátek zvaný Velký pátek, který v příštím roce připadne na 10. dubna. Hned po víkendu přijde další volno, a to Velikonoční pondělí 13. dubna.

Začátek května, První máj – lásky čas, jistě potěší i ty nezadané. První máj totiž v následujícím roce připadne na pátek, což znamená, že se budeme moci radovat z prodlouženého víkendu. Radost ve tváři nám neopadne ani víkend poté, protože bude opět prodloužený. Den vítězství 8. května bude totiž také pátek.

Na další prodloužený víkend si počkáme pouze do července, kdy se nám protáhne hned první prázdninový víkend. Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje sice připadá na neděli 5. července, ale hned v pondělí 6. července je další svátek, a to Den upálení mistra Jana Husa.

Zbytek léta pak bude bez svátků, nicméně konec září nás mile překvapí. Svátek zvaný Den české státnosti připadá na pondělí 28. září. Bohužel další svátek Den vzniku Československa už připadá na středu 28. října. Víkend se nám neprodlouží ani v listopadu, protože svátek nazvaný Den boje za svobodu a demokracii bude v úterý 17. listopadu.

Vánoční svátky nám na rok 2020 vychází opravdu skvěle. Štědrý den 24. prosince bude ve čtvrtek a 1. a 2. svátek vánoční připadá na pátek 25. prosince a sobotu 26. prosince. A do roku 2021 rovnou vstoupíme s prodlouženým víkendem, protože 1. leden 2021 oslavíme v pátek. No nejsou to skvělé zprávy?

Přehled svátků na rok 2020

Středa 1. leden – Nový rok a Den obnovy samostatného českého státu

Pátek 10. duben – Velký pátek

Pondělí 13. duben – Velikonoční pondělí

Pátek 1. květen – Svátek práce

Pátek 8. květen – Den vítězství

Neděle 5. červenec – Den věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Pondělí 6. červenec – Den upálení mistra Jana Husa

Pondělí 28. září – Den české státnosti

Středa 28. říjen – Den vzniku Československa

Úterý 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii

Čtvrtek 24. prosinec – Štědrý den

Pátek 25. prosinec – 1. svátek vánoční

Sobota 26. prosinec – 2. svátek vánoční

Související články

Další články