Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Rok 2018 ve znamení magické osmičky: Co pro nás tohle číslo znamená?

Osmička je významné číslo.
Zdroj: Profimedia
Rok 2018 tu máme teprve krátce a z numerologického hlediska je zásadní především proto, že obsahuje číslo osm. Magická osmička se totiž objevuje ve všech důležitých letopočtech. A jaký pro nás má vlastně význam?

Samotná osmička je dle numerologie nejmocnější číslo. Symbolizuje rovnováhu, spravedlnost a osud. Pokud změníme její polohu, znamená nekonečno. „O osmičce se říká, že je karmické číslo. Jak se také zaselo, tak se také sklízí,“ říká numeroložka Lenka Suchardová.

Osmička se také objevuje v mnoha důležitých letopočtech. Po komunistickém puči roku 1948 Češi upadli do diktatury. Sovětská okupace nás zasáhla 21. srpna 1968. Svobodu jsme mohli získat už v roce 1988 jako v sousedním Polsku. Stalo se tak ale až 17. listopadu 1989, kdy proběhla sametová revoluce a následně padl komunistický režim.

Svůj význam má i součet. Když sečteme 2, 0, 1 a 8, vychází jedenáct. Dvě jedničky dávají dohromady číslo dva. Můžeme si oddechnout, protože dvojka značí klid, pohodu, romantiku a přátelství. Letošního roku se tedy nemusíme příliš obávat.

Související články

Další články